Ewelina Kobryn w finale WNBA! Wielka Diana Taurasi trafiła ze swojej połowy! (wideo)

[tag=3548]Ewelina Kobryn[/tag] razem z [tag=8766]Phoenix Mercury[/tag] awansowała do wielkiego finału WNBA. Koszykarki z Phoenix pokonały w nocy po raz drugi Minnesotę Lynx, która broniła tytułu.

O zwycięstwie zadecydowała gra zawodniczek z pierwszej piątki, które zdobyły 91 z 96 punktów całej drużyny! Prym wiodła Diana Taurasi, która zapisała na swoim koncie 31 "oczek", 7 asyst i 5 zbiórek. Taurasi do kosza wpadało niemal wszystko, łącznie z rzutem z własnej połowy na koniec trzeciej kwarty! Ewelina Kobryn spędziła na parkiecie niecałą minutę - w tym czasie nie zapisała się w statystykach. W nocy z środy na czwartek poznamy finałowego rywala Phoenix - będzie nim Indiana Fever lub Chicago Sky. [ad=rectangle] Phoenix Mercury - Minnesota Lynx 96:78 (28:21, 22:21, 22:25, 24:11)

Najwięcej punktów: dla Mercury: Taurasi 31, Griner 22, Bonner i Dupree po 14. dla Lynx: Augustus 21, Whalen 20, Moore 16.

Widzów: 9749.

Phoenix wygrało rywalizację 2:1.