Stelmet Zielona Góra pokonał mistrzów Czech

W piątek Stelmet Zielona Góra zmierzył się w meczu sparingowym z drużyną CEZ Basketball Nymburk. Biało-zieloni pokonali czeski zespół 92:70.

Dawid Borek
Dawid Borek

Już pierwsza kwarta pokazała, że obie drużyny do piątkowego sparingu podeszły bardzo poważnie. Mecz świetnie otworzył Quinton Hosley, który po inauguracyjnej odsłonie miał na swoim koncie dziewięć punktów i dwa przechwyty, a wicemistrzowie Polski remisowali z mistrzami Czech 18:18.

Podopieczni Kestutisa Kemzury mocno rozpoczęli drugą kwartę - zdobyli oni dziewięć oczek z rzędu, bezlitośnie wykorzystując błędy zielonogórzan. W pewnym momencie przewaga czeskiego zespołu sięgała już 12 punktów, lecz drużyna pod wodzą Andrzeja Adamka szybko wzięła się w garść i chwilę przed końcem pierwszej połowy, po akcji 2+1, trzypunktowym trafieniu Quintona Hosleya i wykorzystanych rzutach osobistych Łukasza Koszarka, wygrywała już 39:36, notując serię 15:0!

Wicemistrzowie Polski kontynuowali świetną passę także po przerwie. Biało-zieloni zdobyli 10 punktów z rzędu, nie pozwalając rywalom dopisać do swojego dorobku choćby jednego oczka. Czeski zespół nie dawał jednak za wygraną, niemal w całości odrobił straty (CEZ Basketball przegrywał 52:56), lecz wtedy po raz kolejny mocno zaatakowali zielonogórzanie, wygrywając ostatecznie trzecią kwartę 29:19 i Stelmet przed ostatnią częścią piątkowego sparingu prowadził 68:57.

Podopieczni Andrzeja Adamka nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa nad wicemistrzami Czech. Biało-zieloni kontrolowali przebieg spotkania i udanie zrewanżowali się ekipie z Nymburka. Przypomnijmy, że zespoły te rywalizowały ze sobą pod koniec sierpnia i wtedy triumfował czeski zespół 66:62. Tym razem z wygranej mogli cieszyć się zawodnicy z Winnego Grodu.

Stelmet Zielona Góra - CEZ Basketball Nymburk 92:70 (18:18, 21:20, 29:19, 24:13)

Stelmet Zielona Góra - Hosley 20, Cel 15, Burtt 13, Koszarek 11, Zamojski 10, Johnson 9, Troutman 9, Chanas 3, Hrycaniuk 2, Pełka 0, Zywert 0, Kucharek 0

CEZ Basketball Nymburk - Washington 13, Welsch 11, Simmons 8, Hruban 7, Rancik 6, Raivio 6, Houska 5, Burns 4, Kriz 4, Benda 3, Pomikalek 2, Stutz 1