AZS AWF odczarował halę w Ostrowie (relacja)

Koszykarki Ostrovii zanotowały pierwszą porażkę w tym sezonie we własnej hali w rozgrywkach I Ligi Centralnej grupy drugiej. Po trzech wcześniejszych zwycięstwach komplet punktów z Ostrowa wywiozła drużyna AZS AWF Katowice zwyciężając 99:84.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się całkiem obiecująco dla gospodyń, które w 3 minucie po trafieniu z dystansu Mileny Krzyżaniak objęły prowadzenie 6:2. Jak się później okazało, był to jedyny celny rzut ostrowskiej drużyny zza linii 6,25 m w całym meczu, zdecydowanie lepsze w tym elemencie gry były przeciwniczki. Ani razu na cztery oddane rzuty z tej odległości nie pomyliła się Karolina Kozak.

Po wyrównanych 16 minutach gry Akademiczki zaczęła się uwidaczniać przewaga "Akademiczek". Koszykarki z Katowic zdominowały walkę na tablicach. W 23 minucie po trójce Pauliny Dąbkowskiej przyjezdne prowadziły już 46:60. Zespół Ostrovii kilkukrotnie zabierał się za niwelowanie strat, ale za każdym razem został zastopowany przez koszykarki z Katowic. Na 4 minuty przed końcem gospodynie przegrywały 80:87, ale zmarnowały kilka akcji w ataku i musiały się pogodzić z pierwszą porażką na własnym parkiecie. Natomiast drużyna z Katowic mogła się cieszyć z trzeciego zwycięstwa z rzędu.

Ostrovia Ostrów - AZS AWF Katowice 84:99 (27:26, 15:22, 23:24, 19:27)

Ostrovia: Magdalena Parysek 21, Karolina Kaczmarek 20, Milena Krzyżaniak 15, Edyta Mielczarek 11, Katarzyna Skrzypczak 10, Marta Wiertelak 5, Małgorzata Czaska 2, Kamila Klimczak 0, Marta Hołysz 0, Agnieszka Misiek 0.

AZS AWF: Karolina Kozak 18 (4x3), Paulina Dąbkowska 16, Magdalena Kowalska 14 (1x3), Olga Niezgoda 13, Katarzyna Kosczielny 12 (3x3), Agnieszka Stawowska 8 (1x3), Agata Oskwarek 6, Justyna Zielonka 6, Joanna Czajkowska 6, Marta Balsam 0, Natalia Szabatowska 0.