Spisali się na szóstkę - relacja z meczu Meritumkredyt Pogoń Prudnik - Zagłębie Sosnowiec

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Trwa fantastyczna seria Zagłębia Sosnowiec, które pokonało w sobotę Meritumkredyt Pogoń Prudnik. Goście zrewanżowali się za siedmiopunktową porażkę z pierwszej rundy.

Gospodarze prowadzili tylko w pierwszych minutach (4:2). Zagłębie jednak szybko złapało swój rytm i potwierdziło wysoką formę. Już w pierwszej kwarcie goście wypracowali sobie wysoką przewagę (20:9). W drugiej odsłonie Pogoń zdołała zmniejszyć stratę do pięciu "oczek". [ad=rectangle] Po zmianie stron obie drużyny przez ponad dwie minuty nie potrafiły zdobyć punktów. Niemoc przełamał Krzysztof Chmielarz. Odblokowali się też goście, lecz w połowie kwarty prowadzili tylko 46:42. Seria dziesięciu punktów zapewniła jednak podopiecznym Tomasza Służałka spory komfort.

W czwartej kwarcie gra gospodarzy nadal falowała. Zmniejszyli oni różnicę do dziesięciu "oczek", lecz chwilę później stracili kolejnych 12 punktów i było po meczu. Ostatnie 2,5 minuty należały do ekipy z Prudnika (16:3), lecz nie zmieniło to ogólnego obrazu spotkania i tylko poprawiło końcowy rezultat.

Właśnie w tym fragmencie większość swoich punktów zdobył najlepszy strzelec Pogoni, Artur Grygiel - autor 18 punktów. Gospodarzom nie pomogła wygrana walka pod tablicami. Tylko trzech koszykarzy zdobyło dwucyfrową liczbę punktów. Oprócz Grygiela byli to Tomasz Madziar i Adam Cichoń - 11 punktów i osiem zbiórek.

Zagłębie rzucało na wysokiej skuteczności. Trafiło blisko połowę rzutów trzypunktowych - 8/17 - oraz 64 proc w rzutach za dwa punkty. Grzegorz Mordzak w 37 minut zdobył 19 punktów i pięć asyst. Paweł Bogdanowicz grał przez pełnych 40 minut i uzyskał 15 "oczek" a 15 punktów i siedem zbiórek to dorobek Marka Piechowicza. Bliski double-double był Patryk Nowerski - po dziewięć punktów i "desek".

Sosnowiczanie odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu i po sobotnich spotkaniach awansowali na szóstą lokatę w tabeli. Pogoń przegrała trzeci mecz na swoim parkiecie i obecnie jest dziewiątą drużyną I ligi.

meritumkredyt Pogoń Prudnik - Zagłębie Sosnowiec 72:84 (11:20, 21:20, 14:20, 26:24)

Pogoń: Grygiel 18, Madziar 13, Cichoń 11, Leszczyński 8, Bodziński 7, Nowakowski 5, Pawłowski 4, Stalicki 4, Chmielarz 2, Lipowczyk 0.

Zagłębie: Mordzak 19, Bogdanowicz 15, Piechowicz 15, Kosiński 13, Nowerski 9, Sadło 5, Wójciak 5, Przyborowski 3, Gospodarek 0.