II dzień finałów U20: Asseco lepsze od Trefla

W czwartek rozegrano kolejne spotkania finałowego turnieju mistrzostw Polski do lat 20. W najciekawszym meczu Asseco Gdynia pokonało Trefla Sopot.

Karol Wasiek

Czwartkowa rywalizacja rozpoczęła się od starcia Politechniki Gdańskiej z WKK Wrocław. Gdańszczanie do tego meczu przystępowali "z nożem na gardle", ponieważ w środę ulegli ekipie z Poznania. Od początku narzucili swoje warunki, na które wrocławianie nie potrafili znaleźć odpowiedzi. Świetne spotkanie rozgrywał Mateusz Stawiak, który uzyskał 30 punktów i osiem zbiórek. Dobre zawody rozegrał także Kamil Hanke - 10 oczek i 11 zbiórek.

W drugim meczu ekipa z Poznania nadspodziewanie łatwo ograło TKM Włocławek 65:44. Gościom z Kujaw nie pomogli zawodnicy, którzy trenują z zespołem Anwilu. Mikołaj Witliński miał 24 punktów (6/22 z gry) i 13 zbiórek. Bartosz Jankowski dodał 13 oczek, z kolei Adrian Warszawski przestrzelił wszystkie siedem rzutów z gry.

Czwartkową rywalizację w grupie A otworzyło starcie Rosy Radom z MKS Dąbrowa Górnicza. Obie ekipy doznały porażek w pierwszym dniu turnieju. Lepiej mecz zaczęli radomianie, ale z biegiem czasu do głosu dochodzili gracze z Dąbrowy Górniczej. Ciekawostką jest fakt, że w drugiej kwarcie 21 z 34 punktów całej drużyny zdobył Bartosz Wróbel. Dobry występ zanotował także Maciej Piszczek, który zanotował double-double (17 punktów i 17 oczek).

Spotkanie Asseco Gdynia z Treflem Sopot, które kończyło czwartkową rywalizację, stało na wysokim poziomie. Początkowo prowadzili sopocianie, ale w drugiej połowie nie byli oni w stanie zatrzymać Przemysława Żołnierewicza, który zdobył 31 punktów i miał 14 zbiórek. Po stronie sopocian bardzo dobre zawody rozegrał Grzegorz Kulka - autor 21 oczek i 12 zbiórek. Ostatecznie gdynianie wygrali 67:62.