Euroliga: 10 punktów Lampego. Olympiakos bliżej Final Four

Maciej Lampe zdobył 10 punktów dla FC Barcelony, która jednak przegrała na wyjeździe z Olympiakosem Pireus 71:73 w trzecim meczu play-off Euroligi.

Jacek Konsek

Maciej Lampe spędził na parkiecie ponad 15 minut, w czasie których wywalczył 10 punktów (4/6 z gry), pięć zbiórek, asystę oraz blok. To najlepszy występ łodzianina w fazie play-off, w której dotychczas notował odpowiednio osiem i sześć punktów.

FC Barcelona miała okazję uzyskać przewagę w serii, lecz minimalnie przegrała w Pireusie. Olympiakos po udanej pierwszej połowie prowadził różnicą ośmiu punktów i mimo gorszej postawy w trzeciej odsłonie (15:24) zdołał doprowadzić mecz do szczęśliwego końca. W ostatniej kwarcie goście zdobyli ledwo 11 punktów.

Giorgos Printezis zdobył 19 punktów i okazał się najlepszym strzelcem Olympiakosu. Vassilis Spanoulis dołożył 15 oczek i osiem asyst, trafiając w samej końcówce kluczowe rzuty wolne. Wśród pokonanych brylował Juan Carlos Navarro, autor 14 punktów i sześciu asyst. 12 oczek dołożył Tomas Satoransky, z kolei 10 obok Lampego także Justin Doellman.

Mecz numer cztery w czwartek, ponownie w Pireusie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.