15 punktów Waczyńskiego z Realem Madryt

Kolejny dobry występ na parkietach ligi hiszpańskiej zanotował Adam Waczyński. Tym razem reprezentant Polski zdobył 15 punktów w starciu z Realem Madryt.

Karol Wasiek

W niedzielne popołudnie ekipa Río Natura Monbús Obradoiro rywalizowała z Realem Madryt. Gospodarze choć postawili całkiem twarde warunki - ostatecznie musieli uznać wyższość gości ze stolicy (końcowy wynik 76:85). Z bardzo dobrej strony pokazał się reprezentant Polski - Adam Waczyński, który w ciągu 30 minut zdobył 15 punktów (4/5 za dwa, 1/2 za trzy, 4/4 za jeden), dodając cztery asysty i zbiórkę.

Po stronie gości najskuteczniejszy był Gustavo Ayon, który zdobył 18 punktów. Real utrzymuje się na pozycji lidera, z kolei Rio Natura jest 12.

Swoje spotkanie w niedzielę rozegrały również ekipy Macieja Lampego i Thomasa Kelatiego. FC Barcelona wygrała z MMT Estudiantes Madryt 76:62. Polak na parkiecie spędził cztery minuty i zdobył dwa punkty. Ekipa Lampego jest na trzecim miejscu.

UCAM CB Murcia dość niespodziewanie wygrała na wyjeździe z Laboral Kutxa 85:77. Reprezentant Polski w ciągu 15 minut zdobył jeden punkt. Murcia cały czas walczy o udział w play-offach (obecnie na dziesiątym miejscu).