Real Madryt mistrzem Hiszpanii. Cztery trofea Królewskich w jednym sezonie!

W środowy wieczór zakończyła się finałowa batalia w hiszpańskiej ACB. Real Madryt pokonał po raz trzeci FC Barcelonę i został mistrzem kraju.

Rafał Malinowski

Real po doskonałej drugiej kwarcie prowadził w Barcelonie 48:34 i wszystko wskazywało na to, że w drugiej połowie łatwo przypieczętuje tytuł. Nic z tych rzeczy. Gospodarze wzięli się za odrabianie strat, wygrali trzecią odsłonę różnicą 16 "oczek" i wyszli na dwupunktowe prowadzenie.

Początek czwartej kwarty należał do Królewskich, którzy osiągnęli kilkupunktową przewagę i nie oddali jej do samego końca. Maciej Lampe (FC Barcelona) nie pojawił się w środę na parkiecie. MVP fazy play-off wybrano Sergio Llulla z Realu.
Real Madryt w sezonie 2014/2015 wygrał wszystko. Zespół dowodzony przez Pablo Laso zwyciężył w Superpucharze Hiszpanii, Pucharze Hiszpanii, Eurolidze i rozgrywkach ligowych.

FC Barcelona - Real Madryt 85:90 (17:17, 17:31, 33:17, 18:25)

Najwięcej punktów:
FC Barcelona: A. Tomic 29, A.Abrines 16, J. Doellman 12, T. Satoransky i B. Oleson po 10.
Real Madryt: J. Carroll 19, A. Nocioni i S. Rodriguez po 11, J. Maciulis i S. Llull po 10.

Widzów: 7247.

Real wygrał finałową rywalizację 3-0.