Polacy lepsi od Czechów w pierwszym sparingu

W pierwszym meczu kontrolnym przed EuroBasketem polscy koszykarze pokonali w Wałbrzychu reprezentację Czech 70:52. Najlepszym strzelcem Biało-Czerwonych był Dardan Berisha.

Jacek Konsek

Polacy pod koniec premierowej kwarty przegrywali 8:14, lecz później warunki w Wałbrzychu dyktowali już tylko podopieczni Mike'a Taylora. Biało-Czerwoni w końcówce spotkania osiągnęli nawet 18-punktowe prowadzenie, wygrywając czwartą kwartę 21:12.

Najlepszym strzelcem Polaków okazał się Dardan Berisha, zdobywca 11 punktów (wszystkie w pierwszej połowie). Po 10 oczek dołożyli Adam Waczyński oraz Przemysław Karnowski. Dziewięć punktów i trzy asysty zapisał na swoim koncie A.J. Slaughter, który debiutował w naszym zespole. Trzy punkty (1/8 z gry) wywalczył Marcin Gortat, który z kadrą przebywa dopiero od kilkudziesięciu godzin.

Polacy, choć pokonali Czechów wysoko i pewnie, nie wyglądali jeszcze jak zgrana drużyna. Popełnili aż 15 strat, co jednak jest wynikiem tego, że wielu graczy grało ze sobą dopiero po raz pierwszy. Biało-Czerwoni trafili osiem trójek, przy zaledwie dwóch rywali.

W niedzielę Polacy znów zmierzą się z Czechami w Wałbrzychu. Mecz będzie jednak zamknięty dla publiczności.

Polska - Czechy 70:52 (17:14, 17:11, 15:15, 21:12)

Polska: Berisha 11, Waczyński 10, Karnowski 10, Slaughter 9, Kulig 8, Czyż 5, Gortat 3, Zamojski 3, Cel 3, Hrycaniuk 2, Sokołowski 1, Koszarek 0.

Czechy: Houska 9, Satoransky 8, Jelinek 8, Auda 8, Benda 4, Balvin 4, Hruban 4, Welsch 1, Sirina 0, Vyoral 0, Barton 0.