U18: Premierowe zwycięstwo Polek

W poniedziałek w Słowenii rozpoczęła się II runda podczas mistrzostw Europy do lat 18 dywizji A koszykarek. Polki pokonały Serbki odnosząc pierwsze zwycięstwo.

Stanisław Grabowski
Podopieczne Adama Ziemińskiego, Rafała Czyszpaka i Piotra Rozwadowskiego po trzech porażkach w pierwszej fazie mistrzostw (z Portugalią 38:60, Hiszpanią po dogrywce 46:50 i pogromie z Rosją 37:85) rozpoczęły batalię o utrzymanie w dywizji A. Spotkanie z Serbkami było do przerwy bardzo wyrównane i żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. Po pierwszej kwarcie Polki prowadziły 19:13, a po drugiej 32:28. Trzecie dziesięć minut było najlepsze w wykonaniu naszych zawodniczek (21:7) i pozwoliło kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Polki pozwoliły rywalkom zbliżyć się jedynie na dystans 57:52, ostatecznie wygrywając 64:56.Duża zasługa w tym Julii Niemojewskiej i Weroniki Papiernik (odpowiednio 13 i 8 oczek), które wsparły nasze liderki: Zuzannę Puc (13 punktów, 6 zbiórek), Klaudię Niedźwiedzką i Klaudię Budkiewicz (obie po 9 oczek).
Oprócz Serbek naszymi rywalkami będą Estonki i Litwinki (odpowiednio wtorek i środa o 14.00). Później do gry dołączą ekipy z miejsc 5-6 z grup E i F (walka o ćwierćfinały). Z dywizją A pożegnają się trzy najsłabsze ekipy.

Polska - Serbia 64:56 (19:13, 13:15, 21:7, 11:21)

Polska: Puc 13, Niemojewska 13, Niedźwiedzka 9, Budkiewicz 9, Papiernik 8, Szloser 5, Darnikowska 3, Parzeńska 2, Gwizdała 2, Podkańska 0.