U16: Słowenia pokonana. W sobotę półfinał

W czwartek podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B w Bułgarii młodzi Polacy odnieśli już siódme kolejne zwycięstwo.

Stanisław Grabowski
Czwartkowe spotkanie było bardzo wyrównane w pierwszej kwarcie (18:17 dla Polaków). Natomiast w drugich dziesięciu minutach podopieczni trenerów Marcina Klozińskiego, Jerzego Szambelana i Romana Prawica dali popis gry, wygrywając tę część 21:8. Dzięki temu Polacy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń do końca spotkania. Ostatecznie nasi młodzi zawodnicy pokonali Słoweńców 70:64 i zajęli pierwszą lokatę w grupie E. Najwięcej punktów dla nas zdobył Dominik Wilczek (19). 11 oczek dołożył syn Andrzeja Pluty, o tym samym imieniu, a 10 punktów i 9 zbiórek to dorobek Kacpra Mąkowskiego.
W sobotę o godzinie 17.15 w półfinale Polacy zagrają ze Szwecją. Stawką tego pojedynku jest awans do dywizji A. Przegrany natomiast zagra w meczu ostatniej szansy o elitę (pojedynek o trzecią lokatę).

Słowenia - Polska 64:70 (17:18, 8:21, 20:18, 19:13)

Polska: Wilczek 19, Pluta 11, Mąkowski 10 (9 zb, 4 as), Chrabota 9 (8zb), S.Wójcik 8, Bogucki 4, Sączewski 3, Kolenda 2, Nowakowski 2, Zagórski 0.