U16: Awans się oddalił

W środę w Macedonii Polki przegrały pierwszy mecz podczas drugiej rundy mistrzostw Europy koszykarek do lat 16 w dywizji B.

Stanisław Grabowski
Podopieczne trenerów Tomasza Rospary, Piotra Pasiecznego i Justyny Borońskiej słabo rozpoczęły spotkanie z Litwinkami,. Wygrana w tym meczu przy zwycięstwie Białorusi z Grecją (60:45 dla tych pierwszych) dawałoby nam awans do półfinałów. Niestety nasze kadetki przegrały każdą z pierwszych trzech kwart (kolejno 11:13, 10:12, 10:17) i pomimo zrywu w ostatnich minutach nie udało się przechylić szali zwycięstwa. Ostatecznie Polki przegrały 56:62. Słabiej w naszej drużynie zagrała Anna Makurat, rzucając tylko 6 punktów (średnio 12,3 oczek), ale za to dodała 7 zbiórek i 10 asyst.
W czwartek rywalkami Polek o godzinie 18.45 będą Białorusinki. Nasze zawodniczki muszą wygrać minimum dwoma punktami, aby awansować do półfinału. Trzy najlepsze ekipy z turnieju z Macedonii awansują do dywizji A.

Polska - Litwa 56:62 (11:13, 10:12, 10:17, 25:20)

Polska: Nielacna 16, Matkowska 10, Makurat 6 (10 as), Szydłowska 6 (8 zb), Skrocka 6, Zieniewska 5, Ryng 4, Szkop 3, Winkowska 0.