U16: Awans nie dla Polek

W czwartek w Macedonii Polki przegrały decydujący mecz podczas drugiej rundy mistrzostw Europy koszykarek do lat 16 w dywizji B.

Stanisław Grabowski
Początek decydującego starcia z Białorusinkami należał do naszych zawodniczek stąd prowadzenie Polek po pierwszej kwarcie 19:13. Od jedenastej minuty jednak rywalki przejęły inicjatywę i do przerwy było tylko 35:34. Druga połowa to nadal lepsza gra rywalek i niestety Białoruś wyszła na prowadzenie. Podopieczne trenerów Tomasza Rospary, Piotra Pasiecznego i Justyny Borońskiej walczyły, ale pomimo ambicji uległy rywalkom 64:78. Kluczowy zwłaszcza był początek ostatniej kwarty przegrany przez nasze zawodniczki 1:12. Najwięcej punktów dla Polek zdobyła Anna Makurat, 15.
W sobotę rywalkami Polek o lokaty 5-8 o godzinie 16.30 będą Irlandki.

Białoruś - Polska 78:64 (13:19, 21:16, 16:9, 28:20)

Polska: Makurat 15, Ryng 12 (8 zb), Nielacna 11, Matkowska 8, Szkop 7, Szydłowska 6, Skrocka 3, Zieleniewska 1, Stafanczyk 0.