Sparingowo: Derby dla GTK Gliwice

GKS Tychy oraz GTK Gliwice to zespoły, które w letniej przerwie dokonały ciekawych wzmocnień. W piątek śląscy I-ligowcy zmierzyli się w sparingu, który wygrali goście.

Patryk Neumann
Był to bardzo nierówny pojedynek. Sytuacja zmieniała się z kwarty na kwartę. Początek oraz koniec należał jednak do zawodników z Gliwic.
Trudno wyróżnić kogoś z miejscowych. W czołówce punktujących znaleźli się Wojciech Barycz i Marek Piechowicz, czyli letnie nabytki. W GTK liderami byli Tomasz Wróbel oraz Hubert Pabian. Z dobrej strony pokazał się także Łukasz Bodych - zdobywca 12 "oczek". Piotr Pluta dodał natomiast dziewięć punktów.

Obie drużyny mimo intensywnych treningów nie zwalniają tempa i w sobotę mają w planach kolejne gry kontrolne. GTK sprawdzi się ze Śląskiem Wrocław, a GKS o godz. 18:00 podejmie Meritumkredyt Pogoń Prudnik.

GKS Tychy - GTK Gliwice 71:78 (14:26, 26:14, 21:13, 10:25)

GKS: Olczak 11, Barycz 10, Dziemba 10, Bzdyra 9, Piechowicz 9, Deja 7, Szpyrka 6, Hałas 4, Basiński 2, Zub 2, Markowicz 1.

GTK: Wróbel 17, Pabian 15, Bodych 12, Pluta 9, Konsek 7, Ecka 6, Fraś 6, Morawiec 6.