Ósemka Anwilu lepsza od Legii

Trener Igor Milicić miał do dyspozycji tylko ośmiu zawodników, ale Anwil Włocławek i tak okazał się lepszy od Legii Warszawa w pierwszym sparingu przed sezonem 2015/2016.

Michał Fałkowski
Bez Chamberlaina Oguchiego, który walczy o złoty medal AfroBasketu 2015, bez Davida Jelinka i Roberta Skibniewskiego, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich kadr narodowych, a także bez oczekującego na wizę Rosjanina Fiodora Dmitriewa Anwil Włocławek rozpoczął serię gier przedsezonowych.
W niedzielę zawodnicy Igora Milicicia mierzyli się z pierwszoligową Legią Warszawa w Hali Mistrzów, a sam trener Anwilu miał do dyspozycji zaledwie pięciu zawodników ogranych w Tauron Basket Lidze oraz kilku juniorów, spośród których na parkiecie zameldowała się trójka.

Przed meczem trenerzy obu zespołów ustalili, że zagrają w systemie pięć odsłon po osiem minut, a wyniki poszczególnych części nie będą stanowiły o całości.

Tym samym, wyniki poszczególnych "kwart" są następujące: 14:20, 14:8, 18:9, 14:7, 12:23. Gdyby je zliczyć, Anwil wygrałby mecz 72:67.

Po stronie gospodarzy 16 punktów rzucił Piotr Stelmach a 14 Grzegorz Kukiełka natomiast dla gości najwięcej 12 oczek uzyskał Marcel Wilczek , a po 10 zanotowali Marcin Kosiński i Mateusz Bierwagen.

W następnym tygodniu Anwil zmierzy się w dwumeczu z Polskim Cukrem Toruń, a Legia zagra z Polfarmexem.