PGE Turów lepszy od rywali z Czech

Czeska BK Opawa była pierwszym rywalem wicemistrzów Polski podczas przygotowań przed sezonem 2015/2016. Drużyna Piotra Ignatowicza pokonała przeciwników 76:71.

Michał Fałkowski

Sparing wicemistrza Polski z czeskim półfinalistą BK Opawa został rozegrany w ramach turnieju w Prudniku. Dla PGE Turowa było to pierwsze starcie od ostatniego finału mistrzostw Polski, gdy w drużynie ze Zgorzelca grali jeszcze reprezentanci krajów i zawodnicy uznani w całej Europie. Jak się jednak okazuje, po przewietrzeniu składu zgorzelczanie również są w stanie wygrywać.

Trener Piotr Ignatowicz nie mógł skorzystać z usług Jakuba Karolaka, ale wpuścił na parkiet łącznie jedenastu zawodników, w tym kilku młodych: Filipa Pruefera, Michała Marka czy Roberta Kurzyńskiego.

Spośród tej jedenastki punktowała jednak tylko siódemka, z czego pięciu graczy przekroczyło barierę 10 oczek.

Bardzo dobre wrażenie pozostawił po sobie przede wszystkim Daniel Dillon, który obok 13 punktów dołożył również dziewięć zbiórek. 14 oczek i siedem "desek" miał Filip Dylewicz, a skuteczny w wygranej (42:33) walce na tablicach był również Damontre Harris (osiem zbiórek). Warto również odnotować występ Piotra Niedźwiedzkiego, który 13 punktów zdobył w 15 minut.

PGE Turów zaimponował przede wszystkim po zmianie stron. W pierwszej połowie bowiem prowadzili goście z Czech, ale drugą połowę zgorzelczanie wygrali 42:30 i cały mecz 76:71.

W drugim spotkaniu Meritumkredyt Pogoń Prudnik pokonała Zetkamę Doral Nysa Kłodzko 87:68. Gospodarze turnieju będą rywalem PGE Turowa Zgorzelec w finale. Mecz rozpocznie się w niedzielę o godz. 12:30. Pojedynek o trzecie miejsce rozpocznie się dwie godziny wcześniej.

Wyniki I dnia turnieju w Prudniku:

PGE Turów Zgorzelec - BK Opawa 76:71 (17:16, 17:25, 18:13, 24:17)

PGE Turów: Dylewicz 14, Novak 14, Dillon 13, Kostrzewski 13, Niedźwiedzki 13, Harris 7, Prostak 2, Gospodarek 0, Kurzyński 0, Marek 0, Pruefer 0.

Meritumkredyt Pogoń Prudnik - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 87:68 (17:15, 25:17, 23:16, 22:20)

Pogoń: Nowakowski 17, Madziar 16, Leszczyński 13, Cichoń 10, Bodziński 8, Kasiński 8, Mordzak 5, Stalicki 4, Bogdanowicz 3, Chmielarz 3, Bienioszek 0, Krawiec 0.

Doral: Bartkowiak 17, Malona 14, Stępień 11, Wojciechowski 8, Bluma 7, Kucia 5, Weiss 2, Kowalski 2, Płatek 2, Lipiński 0.