2. dzień Turnieju o Różę Kutna: Litwini z pucharem, Polfarmex pokonany

Ekipa BC Siauliai wygrała Turniej o Różę Kutna. Litwini pokonali w finale imprezy gospodarzy, czyli Polfarmex Kutno 71:58. Trzecie miejsce przypadło Asseco Gdynia, która wygrała z BC Prievidzą 82:73.

Michał Fałkowski

Polfarmex Kutno nie wykorzystał przewagi własnego parkietu, by wygrać siódmy sparing z rzędu podczas tegorocznego okresu przygotowawczego, a także by sięgnąć po zwycięstwo w Turnieju o Różę Kutna. Koszykarze trenera Jarosława Krysiewicza zbyt słabo zagrali w drugiej kwarcie, by myśleć o ostatecznym sukcesie.

Po pierwszej kwarcie kutnianie prowadzili nieznacznie, ale w drugiej odsłonie na parkiecie dominowali koszykarze z Litwy. Zawodnicy BC Siauliai wygrali tę odsłonę meczu aż 23:8 i tym samym prowadzili do przerwy 37:23. Jak się okazało po 40 minutach, czternastopunktowa zaliczka okazała się wystarczająca.

Po stronie kutnian skutecznie wypadł jedynie Josh Parker, który jako jedyny zaliczył dwucyfrową zdobycz punktową - 17. Żaden z innych graczy, na których w sezonie ma opierać się ofensywa Polfarmexu - Bartłomiej Wołoszyn, Jarosław Zyskowski czy Michael Fraser - nie zanotował udanego spotkania i właśnie indolencja w ataku była bezpośrednią przyczyną pierwszej porażki drużyny Krysiewicza.

Polfarmex Kutno - BC Siauliai 58:71 (15:14, 8:23, 14:14, 21:20)

Polfarmex: Parker 17, Grochowski 8, Zyskowski 8, Johnson 7, Fraser 5, Wołoszyn 5, Gabiński 4, Bartosz 2, Jarecki 2, Malczyk 0

KK Siauliai: Dambrauskas 17, Scott 14, Knight 10, Marei 8, Dudziński 6, Leonavicius 6, Guscikas 4, Jomantas 4, Gumenyuk 2, Kumpys 0, Molosciakas 0, Sajavicius 0