TBLK: Horror w Gdyni dla Basketu! Toruńskie Katarzynki znów przegrywają

Niespodziewanie ogromnych emocji doświadczyli fani w Gdyni, którzy wybrali się na mecz Basketu z łódzkim Widzewem. Gospodynie już z Agnieszką Bibrzycką w składzie wygrały różnicą zaledwie trzech oczek!

Krzysztof Kaczmarczyk

Agnieszka Bibrzycka w wielkim stylu wróciła na parkiety TBLK. Doświadczona rzucająca nie tylko wywalczyła aż 27 punktów, ale i w decydujących momentach nie myliła się z linii rzutów wolnych. Wielkim osiągnięciem pochwalić może się również Jelena Skerovic , która w statystykach zapisała triple-double, w liczbach 11 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst!

W końcówce meczu łodzianki miały swoją szansę na doprowadzenie do dogrywki, jednak niemal niezawodna tego dnia Marta Urbaniak chybiła z otwartej pozycji zza linii 6,75. W całym meczu rzucająca Widzewa wywalczyła 24 punkty, trafiając przy tym 6 z 7 rzutów zza łuku. Dzielnie wspierała ją też Angel Robinson, autorka 16 "oczek", 9 asyst i 7 zbiórek.

Pozycję lidera po dwóch kolejkach utrzymać powinno bydgoskie Artego, które co prawda do przerwy męczyło się z gorzowskimi Akademiczkami, jednak ostatecznie wygrało bardzo pewnie, bo 72:55. Gwarancją sukcesu była dobra skuteczność Amishy Carter i Darxii Morris.

Jeszcze dłużej męczyły się faworyzowane zawodniczki Ślęzy Wrocław, które we własnej hali rywalizowały z MKK Siedlce. Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska dopiero dzięki bardzo dobrej ostatniej "ćwiartce" mogły cieszyć się z drugiej wygranej w sezonie.

Siedlczanki jeszcze w drugiej kwarcie prowadziły różnicą nawet 11 punktów, jednak wtedy sygnał do odrabiania strat dała Agnieszka Śnieżek, druga po Chay Shegog najlepiej punktująca wrocławianka.

Toruńskie Katarzynki zanotowały podróż z nieba do piekła. Koszykarki z Grodu Kopernika rozpoczęły mecz od prowadzenie 21:2, żeby ostatecznie przegrać z MKS Polkowice 75:67!

To już druga porażka aktualnych brązowych medalistek naszego kraju na starcie nowego sezonu. W odniesieniu pierwszego triumfu nie pomogła nawet Charity Szczechowiak, która jednak debiutu po stronie udanych zapisać nie może.

W meczu zamykającym zmagania w środę akademiczki z Lublina pokonały beniaminka z Sosnowca. O wszystkim zadecydował przełom trzeciej i czwartej kwarty, w której gospodynie meczu zanotowały serię 24:2, a cały mecz wygrały w stosunku 68:48.

W meczu zamykającym 2. kolejkę w czwartek Wisła Can Pack Kraków zmierzy się z MUKS Poznań

Wyniki:

Basket Gdynia - Widzew Łódź 82:79 (20:22, 18:24, 23:18, 21:18)

Basket: A. Bibrzycka 27, Johnson 23 (11 zb), Skerovic 11 (12 zb, 10 as), Podgórna 9, Kotnis 6 (10 zb), Jakubiuk 3, Troina 3, Suknarowska 0, M. Bibrzycka 0.

Widzew: Urbaniak 24, Robinson 16, Adamowicz 15, Kaja 7, Brumermane 4 (13 zb), Niedzielska 4, Kandyk 4, Wejler 3, Kenig 2.

Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 72:55 (21:19, 14:14, 19:6, 18:16)

Artego: Carter 20, Morris 13, Koc 9, McBride 8, Międzik 8, Reid 8, Fikiel 4, Pawlak 2, Szybała 0, Niedźwiedzka 0, Felańczyk 0.

KSSSE AZS PWSZ: Brown 13, Szajtauer 9 (10 zb), Goodrich 9, Witkowska 8, Dźwigalska 6, Cain 4 (11 zb), K. Jaworska 2, Sobek 2, Naczk 2, B. Jaworska 0.

Ślęza Wrocław - MKK Siedlce 74:61 (20:23, 15:20, 16:9, 23:9)

Ślęza: Shegog 16, Śnieżek 15, Zoll 14, Linkeviciene 12, Krężel 7, Mistygacz 4, Leciejewska 4, Czarnecka 2.

MKK: Koperwas 13, Mays 11, Trzeciak 10, Malone 10, Makowska 5, Olkhovyk 5, Kirilenko 3, Kisilova 2, Parysek 2.

Pszczółka AZS UMCS Lublin - JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 68:48 (16:17, 11:15, 23:11, 18:5)

Pszczółka AZS UMCS: Williams 15, Dorogobuzova 13, Metcalf 12, Owczarzak 10, Jujka 5, Player 4, Morawiec 4, Szumełda-Krzycka 3, Szczepanik 2, Skrzecz 0, Duraj 0, Piędel 0.

JAS FBG Zagłębie: McCallum 13, Sutherland 12, Swanier 7, Rozwadowska 7, Bekasiewicz 5, Dąbkowska 4, Kaczor 0, Głocka 0, Dobrowolska 0, Antczak 0.

Energa Toruń - MKS Polkowice 67:75 (26:13, 12:26, 19:28, 10:8)

Energa: Macaluay 17, Skorek 12, Idczak 12, Alikina 12, Misiek 10, Walich 4, Szczechowiak 0, Kudrashova 0.

MKS: McKenitch 16, Michael 13, Kaczmarska 12, Schmidt 10, Stankiewicz 7, Majewska 7, Gala 6, Bojovic 2 (11 as), Greene 2.