Stelmet BC Zielona Góra sparingowo przegrał z Albą Berlin

W pierwszym sparingu przed własną publicznością Stelmet BC Zielona Góra uległ Albie Berlin 64:76. Podopieczni Saso Filipovskiego kiepsko spisali się w trzeciej kwarcie.

Dawid Borek
Dawid Borek

Do połowy zielonogórzanie tracili do niemieckiego rywala tylko jedno oczko. Po trzeciej kwarcie ekipa z Berlina zbudowała już 13 punktów zaliczki, a ostatecznie biało-zieloni przegrali z Albą 64:76.

W drużynie mistrzów Polski w czwartek nie zagrał Szymon Szewczyk, który cały mecz obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Na parkiet nie wybiegli także Kamil Zywert i Marcel Ponitka.

W szeregach gospodarzy w konfrontacji z Albą najlepiej spisał się Dejan Borovnjak, który zdobył 15 punktów. Najjaśniejszym punktem berlińskiej drużyny był z kolei Mitchell Watt - autor 12 oczek.

Stelmet BC Zielona Góra - Alba Berlin 64:76 (18:18, 19:20,7:19,18:19)

Stelmet BC - Borovnjak 15, Mat. Ponitka 12, Reynolds 12, Bost 6, Djurisić 6, Zamojski 5, Gruszecki 3, Koszarek 3, Hrycaniuk 0

Alba - Watt 12, Kikanovic 10, Cherry 9, Milosavljevic 8, Akpinar 8, Taylor 8, Giffey 7, King 5, Aska 4, Vargas 3, Wohlfarth-Bottermann 2