Trefl Sopot wygrał turniej w Starogardzie Gdańskim. Ater Majok MVP finału

Trefl Sopot okazał się najlepszą drużyną turnieju o Puchar Prezydenta Starogardu Gdańskiego, pokonując Polpharmę 81:71. Trzecie miejsce zajął AZS Koszalin, który rozprawił się nie bez problemów z Asseco Gdynia 84:71.

Patryk Butkowski

W pierwszym spotkaniu drugiego dnia turnieju o Puchar Prezydenta Starogardu Gdańskiego nie zabrakło emocji. Wynik pojedynku Akademików z Koszalina z Asseco Gdynia długo oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie po koncertowej 4. kwarcie, to podopieczni Davida Dedka okazali się lepsi i tym samym zajęli miejsce na podium turnieju na Kociewiu.

W ich szeregach należy wyróżnić Devona Austina i Patrika Aude, którzy zdobyli 17 punktów. Czech do swojego dorobku dołożył także 11 zbiórek.
Nieźle spisał się testowany Julius Brown, autor 14 "oczek".

W zespole Tane Spaseva 13 punktów zanotowali Przemysław Żołnierewicz oraz Jakub Parzeński.

AZS Koszalin - Asseco Gdynia 84:71 (20:20, 19:15, 21:24, 24:12)

AZS: Austin 17, Auda 17, Brown 14, Wadowski 10, Łukasiak 9, Dąbrowski 8, Mielczarek 5, Dymała 2, Kucharek 2, Witliński 0

Asseco: Żołnierewicz 13, Parzeński 13, Szczotka 10, Kowalczyk 8, Frasunkiewicz 8 Matczak 7, Hickey 6, Morozow 4, Ahmedovic 2

***

Do finału z Treflem Sopot, Polpharma Starogard Gdański przystąpiła zaledwie w ósemkę i tym razem aż nadto widoczne były problemy Farmaceutów pod koszem, gdzie rządził Ater Majok, jak się okazało później MVP finału.

Gospodarze jednak długo starali się dotrzymywać kroku swojemu rywalowi i po 1. połowie przegrywali różnicą zaledwie 5 punktów.
Decydującą dla losów pojedynku okazała się 3. kwarta, którą starogardzianie przegrali aż 9:22 i późniejsza ich pogoń nie przyniosła już rezultatu.

Wśród podopiecznych Dariusza Szczubiała w oczy rzucała się świetna dyspozycja Marcina Fliegera, bardzo dobrze na nietypowej dla siebie pozycji środkowego spisał się także Daniel Grujić. Pomimo porażki fani gromkimi brawami podziękowali swoim ulubieńcom za zaangażowanie do ostatnich sekund, które jest dobry prognostykiem przed startem ligi.

Co ciekawe już w pierwszych minutach sobotniej walki parkiet opuścił Marcin Stefański, który ukarany został przez sędziego przewinieniem technicznym i zarazem odesłany do szatni.

Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 71:81 (26:25, 16:22, 9:22, 20:12)

Polpharma: Hicks 7, Diduszko 2, Tiller 12, Renkiel 2, Flieger 21, Długosz 4, Grujić 12, Kobus 11