Imponująca inauguracja ACK UTH Rosy

Tak świetnego rozpoczęcia sezonu nie spodziewali się chyba nawet najwierniejsi sympatycy rezerw Rosy. Podopieczni Karola Gutkowskiego pokonali bowiem w premierowej kolejce Spójnię 76:58.

Piotr Dobrowolski

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy objęli nieznaczne prowadzenie. Zanim zawodnicy obu ekip zdążyli rozkręcić się na dobre, z powodu awarii sprzętu przy stoliku statystyków nastąpiła dłuższa przerwa. Wybiła ona nieco z rytmu podopiecznych Karola Gutkowskiego, gdyż na cztery minuty przed zakończeniem premierowej kwarty pozwolili rywalom wyrównać. Dwa rzuty Damiana Jeszke - najpierw dobitka po penetracji Daniela Szymkiewicza, a następnie "trójka" - dały miejscowym pięć "oczek" przewagi (19:14). O czas poprosił więc Wiktor Grudziński, trener Spójni. Na niewiele jednak ona się przydała, gdyż po powrocie na parkiet dwie trzypunktowe akcje - najpierw Łukasza Bonarka, a po chwili Jeszke - dały rezultat 28:15.

W drugiej części zwiększył się chaos w szeregach stargardzian. Co więcej, pudłowali oni mnóstwo rzutów. Kapitalnie funkcjonowała obrona radomian, którzy błyskawicznie podwajali przeciwnika mającego piłkę. Przez ponad sześć minut UTH Rosa pozwoliła zdobyć Spójni zaledwie dwa "oczka"! Gubił się sam... Łukasz Pacocha, który podawał wprost w ręce rywali.

Pomimo dobrego początku trzeciej odsłony, miejscowi zaczęli dostosowywać się poziomem do słabo grających stargardzian, wobec czego przerwę wykorzystał Gutkowski. Mocna reprymenda podziałała na podopiecznych.

Ostatnią kwartę otworzyła celna próba z dystansu w wykonaniu Jakuba Schenka. Akcja "dwa plus jeden" Bonarka zwiększyła dystans do 20 punktów (63:43). Gdy na nieco ponad cztery minuty przed końcową syreną zza linii 6,75 m trafił Filip Zegzuła, było wiadomo, że nic nie przeszkodzi jego drużynie w utrzymaniu zaliczki i odniesieniu pierwszego zwycięstwa w sezonie 2015/2016.

ACK UTH Rosa Radom - Spójnia Stargard Szczeciński 76:58 (28:16, 20:13, 9:14, 19:15)

UTH: Bonarek 21, Jeszke 13, Schenk 11, Sobuta 8, Szymkiewicz 8, Zegzuła 7, Cetnar 4, Stopierzyński 2, Parszewski 2, Stanios 0, Kapturski 0, Gos 0.