Francja: 6 punktów Cela i pierwsze zwycięstwo w lidze

AS Monaco we wtorek odniosło premierowe zwycięstwo w ekstraklasie francuskiej. Zespół Aarona Cela pokonał we własnej hali Pau-Orthez 90:82.

Karol Wasiek

Reprezentant Polski nie miał jednak dużego wpływu na zwycięstwo swojej drużyny. Aaron Cel na parkiecie spędził 14 minut, zdobywając w tym czasie sześć punktów (3/5 za dwa, 0/1 za trzy). Do swojego dorobku dołożył siedem zbiórek.

Do zwycięstwa ekipę z Monaco poprowadził duet Adrian Uter-Yakuba Billy Ouattara, który razem zdobył aż 39 punktów, co stanowi prawie połowę całego dorobku drużyny.

Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie w drugiej połowie, którą wygrali 51:35. Dla AS Monaco była to pierwsza wygrana w tym sezonie. W premierowej kolejce zespół Cela przegrał na wyjeździe z Olympique Antibes.

W kolejnej rundzie gier beniaminek ligi francuskiej zmierzy się z JSF Nanterre.