I liga: Spójnia wygrywa po raz pierwszy w sezonie! Ważne triumfy GKS i Pogoni!

Czwarta kolejka na pierwszoligowych parkietach rozpoczęła się od wygranej Śląska Wrocław nad AZS AWF Mickiewicz - Romus Katowice. Ważne triumfy odniosły na wyjazdach drużyny GKS i Pogoni.

Krzysztof Kaczmarczyk

Zespoły Śląska i AZS AWF Mickiewicz - Romus rozpoczęły spotkanie fatalnie, ale ostatecznie udało im się stworzyć emocjonujące widowisko, które ostatecznie padło łupem gospodarzy. Kluczowa okazała się druga kwarta, którą wrocławianie wygrali różnicą aż 11 punktów.

Przełamała się Spójnia Stargard Szczeciński, która w starciu drużyn bez zwycięstwa okazała się lepsza od Zetkamy Doral Nysy Kłodzko.

Po bardzo pewny triumf w starciu z Astorią Bdgoszcz sięgnęli z kolei zawodnicy z Łańcuta, którzy odprawili rywali w stosunku 79:50.

Bardzo ciekawie było natomiast w Gliwicach, gdzie na mecz z GTK przyjechała - w swoim najsilniejszym składzie - Rosa Radom. Gospodarze po trzech kwartach byli na prowadzeniu, jednak przespany początek decydującej ćwiartki i seria 10:0 przyjezdnych sprawiła, że wygrana pojechała właśnie z nimi do Radomia.

Słaba pierwsza połowa nie przeszkodziła Tyszanom wywieźć ważnej wygranej z Siedlec. Bardzo dobra trzecia kwarta i pewna egzekucja z linii rzutów wolnych w końcówce meczu dała zwycięstwo zawodnikom ze Śląska.

WKS Śląsk Wrocław - AZS AWF Mickiewicz - ROMUS Katowice 64:55 (10:10, 23:12, 13:18, 18:15)

Śląsk: N.Kulon 14, Hajnsz 12, Stawiak 12, Czyżnielewski 8, M.Kulon 5, Lańczuk 4, Gaworek 4, Sanny 3, Krakowczyk 2.

AZS AWF Mickiewicz: Piotrkowski 16 (12 zb), Nowak 15, Leszczyński 12, Gospodarek 5, Szczypka 3, Grzegorzewski 3, Kozak 1, Kujon 0, Kolenda 0, Kurdubski 0.

Spójnia Stargard Szczeciński - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 78:65 (21:10, 24:17, 22:20, 11:18)

Spójnia: Pieloch 17, Wróblewski 12, Bodych 11, Raczyński 9, Pacocha 9, Soczewski 7, Pytyś 5 (11 zb), Bigus 4, Koziorowicz 4, Berdzik 0, Stachowiak 0, Stefanowicz 0.

Zetkama Doral: Stępień 20, Weiss 10, Lipiński 9, Malona 9 (12 zb), Kowalski 6, Bartkowiak 6, Wojciechowski 3, Płatek 2.

Max Elektro Sokół Łańcut - Astoria Bydgoszcz 79:50 (22:15, 19:11, 17:16, 21:8)

Max Elektro Sokół: Pławucki 14, Koszuta 13, Kulikowski 12, Pisarczyk 11 (10 zb), Czerwonka 10, Klima 7, Fortuna 4, Buszta 3, Jakóbczyk 3, Wrona 2, Inglot 0.

Astoria: Szyttenholm 15, Grod 10, Robak 10, Mazur 6, Laydych 5 (12 zb), Barszczyk 2, Łucka 2, Kutta 0, Senski 0, Wardziński 0.

SKK Siedlce - GKS Tychy 67:71 (27:18, 12:14, 10:22, 18:17)

SKK: Weres 16, Sobiło 15, Kowalewski 15, Musijowski 11, Struski 5, Sulima 3, Bojko 2, Rajewicz 0 (14 zb), Bajtus 0, Bal 0.

GKS: Piechowicz 20, Bzdyra 13, Hałas 10, Basiński 10, Barycz 7, Deja 4, Markowicz 4, Dziemba 3, Szpyrka 0.

KSK Noteć Inowrocław - meritumkredyt Pogoń Prudnik 62:67 (15:23, 14:15, 18:15, 15:14)

Noteć: Filipiak 13, Prochocki 13, Michałek 7, Wierzbicki 6, Ratajczak 6, Korólczyk 5, Dusiło 5, Sroczyński 3, Maciejewski 2, Kozłowski 2, Adamczewski 0.

meritumkredyt Pogoń: Stalicki 23, Nowakowski 18, Mordzak 9, Bogdanowicz 6, Madziar 5, Cichoń 5, Moczulski 1, Chmielarz 0, Leszczyński 0, Kasiński 0.

GTK Gliwice - ACK UTH Rosa Radom 76:84 (22:23, 22:19, 20:20, 12:22)

GTK: Pabian 17, Pluta 16, Bodych 14, Wróbel 10, Fraś 7, Ecka 7, Radwański 5, Konsek 0.

ACK UTH Rosa: Szymkiewicz 23, Bonarek 12, Jeszke 12, Zegzuła 12, Cetnar 10, Schenk 8, Sobuta 5, Kapturski 2, Stopierzyński 0.