Polfarmex znów wygrywa! Kosmiczne emocje i dogrywka w Kutnie!

Doskonała pierwsza kwarta w ofensywie miała największe znaczenie dla końcowego triumfu Polfarmexu Kutno nad Akademikami z Koszalina, którym nie pomógł debiut Ty Walkera!

Krzysztof Kaczmarczyk

Akademicy z Koszalina mają szczęście do dogrywek. W ostatniej serii gier dodatkowe pięć minut okazały się dla podopiecznych Davida Dedka szczęśliwe. Tym razem było inaczej...

Początek meczu nie zapowiadał jednak, że ekipa z Koszalina będzie miała coś do powiedzenia w Kutnie. Gospodarze rozpoczęli doskonale i rozstrzelali defensywę Akademików notując już w pierwszej kwarcie 25 punktów.

Na przerwę do szatni w zdecydowanie lepszych nastrojach schodzili zawodnicy Polfarmexu, którzy mieli 11 "oczek" zaliczki i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Po zmianie stron, zmieniła się jednak również i drużyna, która miała inicjatywę, a Kutno nie potrafiło zdobyć punktów przez ponad 4 minuty drugiej połowy.

Z każdą kolejną minutą meczu nakręcał się A.J. Walton. Motor napędowy AZS-u podkręcił tak niesamowicie tempo, że przewaga gospodarzy topniała z minuty na minutę. Jeszcze w połowie czwartej kwarty Polfarmex prowadził 60:50 po trójce Bartłomieja Wołoszyna, ale końcówka należała do przyjezdnych, a konkretnie do Devona Austina.

Skrzydłowy z Koszalina najpierw celnie przymierzył zza łuku, potem nie pomylił się na linii rzutów wolnych czym doprowadził do dogrywki.

W niej Akademicy punktowali jedynie z linii rzutów wolnych. Dwukrotnie trafił Walton, raz powracający do Kutna Patrik Auda i to było zdecydowanie za mało, aby móc myśleć o wygranej.

Do sukcesu Polfarmex poprowadził Josh Parker oraz Jarosław Zyskowski Jr. Pierwszy z 22 punktami był najskuteczniejszym zawodnikiem teamu z Kutna. Można się jednak przyczepić do jego skuteczności - 7/21 z gry w tym 3/13 zza linii 6,75. Zyskowski natomiast uzbierał 19 "oczek".

Po stronie przyjezdnych w końcu przebudził się Walton, któremu w statystykach zapisano 22 punkty i 6 asyst. W Kunie zadebiutował Ty Walker, a na jego koncie pojawiło się 5 "oczek" i 10 zbiórek.

Polfarmex Kutno - AZS Koszalin 74:70 (25:14, 12:12, 14:18, 16:23, d. 7:3)

Polfarmex: Parker 22, Zyskowski 19, Wołoszyn 9, Fraser 9, Gabiński 5, Bartosz 4, Jarecki 4, Johnson 2 (11 zb), Grochowski 0, Malczyk 0.

AZS: Walton 22, Witliński 12, Austin 11, Auda 7, Wadowski 7, Walker 5 (10 zb), Dymała 3, Mielczarek 3, Dąbrowski 0, Łukasik 0.