Czwarta porażka Stelmetu w Eurolidze! Słaby mecz mistrzów Polski w Izmirze!

Koszykarze Stelmet BC Zielona Góra ponieśli czwartą porażkę w rozgrywkach Euroligi. Tym razem mistrzowie Polski na wyjeździe musieli uznać wyższość Pinar Karsiyaka Izmir.

Krzysztof Kaczmarczyk

To zdecydowanie nie był dobry mecz w wykonaniu mistrzów Polski. Od pierwszych minut zielonogórzanie mieli problemy z defensywą rywali z Izmiru i tylko dzięki dobrej skuteczności w rzutach zza łuku byli w kontakcie z tureckim zespołem niemal do połowy drugiej kwarty.

Rywale jednak z minuty na minutę grali skuteczniej, a nawet gdy piłka nie znalazła drogi do kosza, to wiele ponowień zapewniał im Juan Palacios, który seryjnie zbierał piłkę pod atakowanym koszem. To sprawiło, że straty Stelmetu w mgnieniu oka wskoczyły na dwucyfrowy pułap.

Nawet przerwa i wycieczka do szatni nie odmieniły gry podopiecznych Saso Filipovskiego. Mistrzowie Polski nie mieli pomysłu na wysoką i kombinowaną defensywę tureckiego mistrza, grali zbyt statycznie, a rywal nakręcał się niesamowicie osiągając przewagę na poziomie 20 punktów w trzeciej kwarcie.

Ostatnia ćwiartka nie mogła już niczego zmienić. Dzięki bardzo dobrym minutom Nemanji Djurisiciovi, który rozegrał swój najlepszy mecz w Eurolidze, straty Stelmetu BC mocno zmalały, jednak ostatecznie i tak mistrzowie Polski ponieśli swoją najwyższą porażkę w tym sezonie Euroligi.

Wspomniany już Djurisić wykorzystał swoje minuty w tym meczu, a w jego statystykach zapisano 16 punktów - najwięcej w drużynie. Swoje zagrał Łukasz Koszarek, a Vlad-Sorin Moldoveanu wykorzystał trzy z czterech prób zza linii 6,75.

Po stronie triumfatorów pięciu zawodników zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe, a najwięcej - bo 15 - uzbierał ich Colton Iverson. Była to druga wygrana Pinar Karsiyaki w Eurolidze. Wcześniej na inaugurację pokonali we własnej hali FC Barcelonę.

W Izmirze mistrzowie Polski zagrali bez J.R. Reynoldsa, z kolei Dejan Borovnjak pojawił się w składzie, jednak cały mecz spędził wśród rezerwowych.

Dla Stelmetu BC Zielona Góra była to czwarta porażka w Eurolidze. 19 listopada podopieczni trenera Filipovskiego rozpoczną serię meczów rewanżowych od starcia w Kownie z tamtejszym Żalgirisem.

Pinar Karsiyaka Izmir - Stelmet BC Zielona Góra 77:66 (21:16, 15:12, 21:13, 20:25)

Pinar Karsiyaka: Iverson 15, Altintig 13, Gabriel 12, Regland 12, Palacios 10, Gonlum 5, Sipahi 4, Baygul 3, Carter 3, Koc 0, Senturk 0.

Stelmet BC: Djurisić 16, Koszarek 13, Moldoveanu 13, Bost 7, Ponitka 6, Zamojski 6, Szewczyk 4, Hrycaniuk 1, Gruszecki 0.

Kto był najlepszym zawodnikiem mistrzów Polski w meczu w Izmirze?