Anwil Włocławek zdobył Szczecin! Szóste zwycięstwo Rottweilerów

Podopieczni Igora Milicicia odnieśli drugie zwycięstwo w przeciągu kilku dni. Tym razem Anwil pokonał w Szczecinie miejscowe Wilki Morskie.

Jakub Artych
Fot Rafał Sobierański / Fot. Rafał Sobierański

Przed środowym spotkaniem w lepszym położeniu byli gospodarze, którzy mieli dzień więcej na regenerację niż Anwil. Goście z Włocławka nie zamierzali jednak odpuszczać. Tym bardziej, iż "Rottweilery" przyjechały do Szczecina opromienione zwycięstwem w prestiżowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

Koszykarze z Włocławka ewidentnie przespali początek meczu. Gospodarze wykorzystali rozluźnienie przyjezdnych i momentalnie odskoczyli od rywali. Od stanu 13:4 i efektownym rzucie Fiodora Dmitriewa, gra zespołu z Włocławka weszła na zdecydowanie wyższy poziom. Bardzo dobra defensywa Anwilu sprawiła, iż podopieczni Igora Milicicia w drugiej kwarcie zatrzymali Wilki Morskie Szczecin na dziesięciu punktach.

Emocji w tym meczu z pewnością nie brakowało. Wiele do życzenia pozostawiała natomiast skuteczność obu drużyn, która w pierwszej połowie była na przeciętnym poziomie. Szczególnie w rzutach z dystansu zespoły ze Szczecina i Włocławka mogą sobie wiele zarzucić. Jedni rzucali z 27-procentową skutecznością, drudzy natomiast z 16.

Oprócz pierwszej kwarty, goście z Włocławka kontrolowali przebiegu meczu. Koszykarze Anwilu mimo iż mieli gorszą skuteczność rzutów za dwa, to zdecydowanie lepiej dzielili się piłką od rywali. Ponadto podopieczni Igora Milicicia mieli pięć przechwytów więcej oraz sześć strat mniej od gospodarzy.

W zespole ze Szczecina na pochwałę zasługuje z pewnością Marcin Nowakowski, który musiał jednak opuścić boisko z powodu nadmiaru fauli. Przyzwoity mecz zagrał również Frank Gaines, autor 12 oczek. W szeregach Anwilu z kolei kluczowa była zespołowość, gdyż ciężar zdobywania punktów rozłożył się na kilku zawodników.

King Wilki Morskie Szczecin - Anwil Włocławek 54:69 (18:16, 10:15, 12:16, 14:22)

Wilki Morskie: Marcin Nowakowski 16, Gaines 12, Aiken 8, Kikowski 7, Leończyk 5 (11 zb), Majcherek 3, Nikolić 3, Garbacz 0, Majewski 0, Michał Nowakowski 0.

Anwil: Jelinek 13 (10 zb), Diduszko 12, Dmitriew 11, Tomaszek 10, Łączyński 8, Skibniewski 8, Stelmach 4, Kukiełka 2, Bristol 1.