NCAA: 12 punktów Przemysława Karnowskiego

W środę na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA Gonzaga z Przemysławem Karnowskim w pierwszym składzie odniosła trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Stanisław Grabowski
Gonzaga Bulldogs w starciu z Washington Huskies prowadzili już do przerwy 44:27, aby ostatecznie zwyciężyć 80:66. Było to trzecie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach ekipy Przemysława Karnowskiego. Nasz center zdobył 12 punktów (6/8 za 2, 0/2 za 1) oraz dołożył do tego 6 zbiórek, asystę, przechwyt, blok i stratę. Double-double zapisał na swoim koncie Kyle Wiltjer (24 oczka, 11 zbiórek), a rezerwowy Domantas Sabonis dodał 17 punktów i zebrał 9 piłek z tablic.

Drake Bulldogs przegrało z Weber State 58:74. Dominik Olejniczak w ciągu 16 minut zanotował 4 oczka (2/3 za 2), 3 zbiórki i 2 straty. Na chwilę obecną drużyna naszego debiutanta notuje bilans 2-3.

Niestety porażkę poniosła uczelnia Sacred Heart Pioneers (1-4) ulegając 60:69 w pojedynku z Holy Cross. Filip Nowicki również rzucił 4 punkty (też 2/3 za 2). Nasz center dorzucił do swojego dorobku przez 10 minut gry 3 zbiórki, asystę i blok.