Lokomotiv Kubań Krasnodar i FC Barcelona już pewne TOP 16 Euroligi

Porażka Stelmetu BC Zielona Góra była już szóstą na euroligowych parkietach. Mistrzowie Polski jako jedyna ekipa w grupie C może pochwalić się zaledwie jednym triumfem w dotychczasowych meczach.

Krzysztof Kaczmarczyk

Mistrzowie Polski otrzymali solidną lekcję basketu od swojego gigantycznego rywala. W hali CRS Duma Katalonii pokazała doskonałą koszykówkę, wykorzystywała wszelkie błędy zielonogórzan i wygrała swój szósty kolejny mecz w Eurolidze, dzięki czemu umocniła się na fotelu lidera grupy i zapewniła awans do fazy TOP 16.

W piątek tej samej sztuki dokonali zawodnicy Lokomotivu Kubań Krasnodar. Rosyjski team zdemolował litewski Żalgiris Kowno. Być może końcowy wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się na parkiecie w Kubaniu. Po pierwszej połowie Lokomotiv prowadził 53:17, a drugą kwartę wygrał 25:3!

Zdecydowanie najciekawszym meczem była potyczka w Izmirze, gdzie Pinar Karsiyaka podejmował Panathinaikos Ateny. Pojedynek ten był kluczowy dla obu zainteresowanych zespołów w walce o awans do kolejnej rundy.

Po dramatycznej końcówce z wygranej różnicą 3 punktów mogli cieszyć się zawodnicy z Aten, a kluczową dla losów meczu trójkę w ostatniej minucie trafił Nick Calathes.

Po tej serii meczów Stelmet BC nadal ma matematyczne szanse na awans do TOP 16, jednak aby tego dokonać, musiałby wygrać wszystkie mecze do końca i liczyć na korzystny układ w innych spotkaniach. Zadanie z gatunku tych "kosmicznych", bowiem przed ekipą Saso Filipovskiego m.in. wyjazdy do Kubania i Aten.

Wyniki 7. serii w grupie C:

Stelmet BC Zielona Góra - FC Barcelona 64:93 Pinar Karsiyaka Izmir - Panathinaikos Ateny 66:69 Lokomotiv Kubań Krasnodar - Żalgiris Kowno 80:50