TBLK: Wszystkie oczy zwrócone na Lublin

Bez chwili zastanowienia można powiedzieć, że największym wydarzeniem 10. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet będzie pojedynek w Lublinie, gdzie Pszczółka AZS UMCS podejmie Wisłę Can-Pack Kraków. Co jeszcze wydarzy się w 10. kolejce?

Pszczółka AZS UMCS zanotowała kapitalny start sezonu, kiedy to wygrała 6 z pierwszych 7 meczów. Ostatnio przyszła jednak lekka obniżka formy i dwie kolejne porażki. Teraz na ekipę Krzysztofa Szewczyka czeka kolejne wielkie wyzwanie, czyli rywalizacja z aktualnym liderem rozgrywek i mistrzem Polski Wisłą Can-Pack Kraków.

Dużo w tym meczu będzie zależało od tego, jak na krakowianki wpłynęła przerwa reprezentacyjna. Przed nią bowiem Biała Gwiazda złapała kapitalny rytm, a Yvonne Turner i Devereaux Peters były w kosmicznej dyspozycji. Jeżeli to wszystko się utrzyma, przed lubliniankami arcytrudne zadanie aby sprawić niespodziankę.

Przerwa na pewno potrzebna była toruńskim Katarzynkom. Trener Elmedin Omanić miał czas zmienić taktykę, poustawiać zespół po swojemu i sprawić, aby Energa zaczęła wygrywać. Ważnym faktem było to, że przez pełne dwa tygodnie miał do swojej dyspozycji niemal cały skład. Jedynym brakiem była absencja Weroniki Idczak, która przez pierwszy tydzień pracowała z kadrą.

Efekty pracy Omanicia z Katarzynkami będzie można zobaczyć w Poznaniu podczas meczu z JTC MUKS. Bez cienia wątpliwości to team z Grodu Kopernika będzie zdecydowanym faworytem tej konfrontacji.

Czy w Poznaniu będzie widać konkretne zmiany w ekipie Katarzynek?

Mecz o tzw. "cztery punkty" odbędzie się w Sosnowcu, gdzie JAS-FBG Zagłębie podejmie łódzki Widzew. Łodzianki przed przerwą reprezentacyjną również pokazały, że znalazły wysoką formę i wszyscy związani z tym zespołem mają nadzieję, że ta dyspozycja pozostała niezmienna. W walce o play off drużyna z Łodzi jest w nieco lepszej sytuacji, gdyż ma 3 wygrane. Zagłębie jest w tym względzie o jeden mecz "do tyłu", dlatego będzie to dla beniaminka niezwykle istotna konfrontacja.

Na zwycięskiej ścieżce zostać powinna wrocławska Ślęza, która w swoim optymalnym składzie zawita do Gorzowa Wielkopolskiego. Co prawda Akademiczki we własnej hali są w stanie powalczyć z każdym, jednak potencjał Ślęzy jest tutaj zdecydowanie większy. Wydarzeniem meczu na pewno będzie powrót do Gorzowa Wielkopolskiego Sharnee Zoll.

W ostatnim niedzielnym meczu MKS Polkowice we własnej hali podejmie MKK Siedlce i będzie zdecydowanym faworytem tej potyczki.

Harmonogram gier w 10. kolejce TBLK:

JTC MUKS Poznań - Energa Toruń / niedziela, godz. 16:00 JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź / niedziela, godz. 17:00 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Ślęza Wrocław / niedziela, godz. 17:00 Pszczółka AZS UMCS Lublin - Wisła Can-Pack Kraków / niedziela, godz. 17:00 MKS Polkowice - MKK Siedlce / niedziela, godz. 17:45 Basket Gdynia - Artego Bydgoszcz / przełożony na 16 grudnia