Uraz Tomasza Madziara. Będzie gotów na GKS Tychy?

Po zwycięstwie nad AZS-em AWF Mickiewicz-Romus Katowice, zespół Pogoni Prudnik legitymuje się w pierwszej lidze bilansem 8-4, dzięki któremu zajmuje obecnie trzecią lokatę w tabeli. Radość z wygranej nieco zmąciła jednak kontuzja Tomasza Madziara.

Dawid Siemieniecki

W połowie trzeciej kwarty 23-letni gracz podczas walki o piłkę upadł na parkiet i nie był niestety w stanie o własnych siłach go opuścić. Co stało się dokładnie? - W jednej z akcji chciałem zebrać piłkę w ataku i niestety stanąłem na nogę przeciwnika i skręciłem staw skokowy - przedstawił całą sytuację Tomasz Madziar.

Niski skrzydłowy Pogoni w obecnym sezonie jest jednym z ważniejszych graczy w rotacji trenera Tomasza Michalaka. Co mecz dostarcza do dorobku zespołu 7 punktów i zapewnia ponad 4 zbiórki, przebywając średnio 21 minut na boisku. Jak długa będzie, wobec kontuzji, jego przerwa? - Chciałbym w Tychach być gotowy do gry, ale może być ciężko - dodaje zawodnik.

Spotkanie GKS-u Tychy z Pogonią rozegrane zostanie w najbliższą sobotę i zapowiada się jako hit 13. kolejki pierwszej ligi. Może się to ponadto okazać niezwykle istotny mecz dla obu drużyn. W przypadku porażki Pogoni, tyszanie zrównają się z nią punktami, ale wyprzedzą ją w tabeli, dzięki lepszemu bilansowi małych punktów. Jeśli to natomiast prudniczanie okażą się górą w tym starciu, uzyskają już 2 punkty przewagi nad GKS-em.

Warto odnotować również, że w meczu Pogoni z beniaminkiem z Katowic do gry powrócił Artur Grygiel, który był liderem prudnickiej ekipy w minionym sezonie. Zdobywał wówczas średnio 14,5 pkt. na mecz. Już bez niego Pogoń radziła sobie dobrze w obecnych rozgrywkach, ale jeśli szybko wróci do formy z poprzedniego sezonu, jego ekipa może być jeszcze groźniejsza i jeszcze bardziej namieszać w czołówce I ligi.