Dwóch to za mało. Zmiennicy Wilków Morskich zapewnili im zwycięstwo!

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski chciała sprawić kolejną niespodziankę w Tauron Basket Lidze, jednak nie dopuścili do tego zmiennicy King Wilków Morskich Szczecin Paweł Kikowski oraz Frank Gaines.

Krzysztof Kaczmarczyk

Marek Łukomski nieco zaskoczył wyjściową piątką w meczu, w której pojawił się m.in. Jakub Garbacz. Być może właśnie przez ten eksperyment nieco lepiej w mecz weszli przyjezdni, którzy po skutecznej akcji Mateusza Zębskiego prowadzili 16:11. Od tego momentu do pracy zabrały się Wilki.

Drugą ćwiartkę trójkami rozpoczęli Michał Nowakowski i Paweł Kikowski, a szczecinianie na przełomie pierwszych dwóch kwart zanotowali serię punktową 15:0! Ten fragment meczu ustawiło gospodarzom mecz, bowiem goście nie zdołali się już zbliżyć do miejscowych.

Po zmianie stron miejscowi utrzymali swoją koncentrację i intensywność gry. Trener Łukomski dysponował szerszą kadrą, a to przekładało się na tempo gry, jakie narzucał Korie Lucious. Po punktach amerykańskiego rozgrywającego w trzeciej kwarcie ekipa Wilków Morskich prowadziła aż 58:40.

W ostatniej części spotkania tempo gry nieco siadło, ale wszystko nadal toczyło się pod całkowite dyktando gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali cały mecz 82:65, odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Ekipę ze Szczecina do wygranej poprowadził duet rezerwowych Frank Gaines - Paweł Kikowski. Pierwszy okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu, z kolei drugi w samej tylko kluczowej drugiej kwarcie zdobył 10 punktów.

Co ważne ekipa trenera Łukomskiego wygrała bardzo pewnie pomimo faktu, że słabe zawody pod względem punktowym rozegrał Paweł Leończyk.

Po stronie beniaminka po raz kolejny zabrakło punktów Deshawna Delaney'a. Co prawda amerykański skrzydłowy rozpoczął mecz od efektownego wsadu i już miał na swoim koncie więcej punktów w porównaniu z poprzednim meczem, jednak 4 punkty to zdecydowanie za mało, jak na jedną z kluczowych postaci BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Sami Curtis Millage i Alexis Wangmene nie są w stanie wygrywać meczów dla beniaminka. Lukę starał się wypełnić Tomasz Ochońko, który rozegrał kolejne pozytywne zawody, ale to okazało się być niewystarczające.

King Wilki Morskie Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 82:65 (20:19, 28:17, 19:16, 15:13)

King Wilki Morskie: Gaines 18, Kikowski 15, Lucious 10, Nikolić 10, Garbacz 9, Leończyk 6, Majewski 6, Michał Nowakowski 5, Aiken 3, Marcin Nowakowski 0.

BM Slam Stal: Millage 17, Wangmane 16, Ochońko 11, Sroka 8, Delaney 5, Zębski 4, Suliński 2, Żurawski 2, Kaczmarczyk 0.

Który zawodnik zapracował na miano MVP meczu?