Półfinały MP Juniorów Starszych w Poznaniu: Pyra wygrywa z Pogonią

Zwycięstwem gospodarzy ? Pyry Poznań zakończył się półfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów starszych. W ostatnim spotkaniu poznaniacy zdecydowanie pokonali Pogoń Ruda Śląska 87:67, jednak obie drużyny awansowały do finału. Trzecie miejsce w zawodach wywalczył Kasprowicz Inowrocław.

Łukasz Czechowski

W meczu, który decydował o trzecim miejscu nie zabrakło emocji, szczególnie w ostatniej kwarcie. Od początku przewagę uzyskali inowrocławianie, którzy ten mecz potraktowali niezwykle poważnie. W Zastalu nie w pełni sił był rozgrywający Janecki, który odczuwał skutki środowego urazu. Przed trzecią odsłoną Kasprowicz prowadził 53:61. W ostatniej części jednak kilka trójek wpadło Adamowi Stefanowiczowi oraz Rafałowi Rajewiczowi i zielonogórzanie doprowadzili do remisu po 67 na cztery minuty przed końcem. Inowrocławianie zachowali jednak więcej sił i nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa.

Zastal Zielona Góra ? Kasprowicz Inowrocław 81:86 (15:25, 17:16, 21:20, 28:25)

Zastal:
Busz 25, Rajewicz 24, Stefanowicz 13, Cieźmierski 12, Rebelski 7, Janecki 0.

Kasprowicz: Grod 20, Walczak 16, Burdacki 16, Bernasiak 14, Skoczyński 7, Włodarski 6, Majer 4, Sokołowski 2, Kaczalski 1, Kuśmirek 0.

W meczu niepokonanych dotychczas Pyry i Pogoni zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze. Kluczem do zdecydowanego zwycięstwa było ograniczenie poczynań Kamila Nowaka, który nie miał już takiej swobody, jak w poprzednich meczach, zdobył jednak 22 punkty i został najlepszym strzelcem turnieju. Wśród poznaniaków kolejny raz, szczególnie w pierwszej połowi, brylował Michał Dudek. Niezłe spotkanie zagrali także Paweł Mowlik oraz Albert Skowroński. W ostatniej kwarcie, gdy już wynik nie był zagrożony, trenerzy obu zespołów dali pograć zawodnikom rezerwowym.

Pyra Poznań ? Pogoń Ruda Śląska 87:67 (24:14, 21:20, 20:13, 22:20)