NCAA: Karnowski nadal kotuzjowany. Gielo 10 punktów

W sobotę w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentowały się cztery ekipy, które posiadają w swoich składach Polaków. Niestety tylko jedna z nich odniosła zwycięstwo.

Stanisław Grabowski

Przemysław Karnowski z powodu kontuzji pleców opuścił kolejne już spotkanie w tym sezonie, a jego Gonzaga Bulldogs przegrała u siebie z UCLA Bruins 66:71. Do przerwy było jeszcze 32:30, jednak druga połowa była zdecydowanie lepsza dla gości. 20 punktów, najwięcej dla pokonanych rzucił Kyle Wiltjer.

10 oczek (1/4 za 3, 3/4 za 2, 1/2 za 1) i 6 zbiórek w ciągu 20 minut gry w pojedynku Ole Miss Rebels z SE Missouri State zanotował Tomasz Gielo. Drużyna Polaka wygrała swój mecz 75:64, co daje jej na obecną chwilę niezły bilans 7-2 w bieżącym sezonie. Najskuteczniejszym graczem był Stefan Moody, autor 28 punktów.

W starciu Sacred Heart Pioneers (1-7) z Lafayette (86:90) nie wystąpił Filip Nowicki.

Nevada Wolf Pack ograła Drake Bulldogs 79;71, a Dominik Olejniczak zaliczył epizod w tym meczu (2 min, 1 strata, 2 faule).