Bardzo ważne zwycięstwo Aarona Cela

AS Monaco z Aaronem Celem w składzie w hicie 15. kolejki ligi francuskiej pokonało na własnym boisku Asvel Lyon. Dzięki tej wygranej zespół awansował na drugie miejsce w tabeli.

W tym artykule dowiesz się o:

Do przerwy nic nie wskazywało na to, że La Roja sięgnie po kolejne ligowe zwycięstwo. Goście pewnie prowadzili 38:32, kontrolując wydarzenia na parkiecie. W ekipie Asvelu Lyon pierwszoplanowe role grali David Andersen i Nicolas Lang. Ten pierwszy zdobył 16 punktów, z kolei Francuz dorzucił 14 oczek.

Przełamanie nastąpiło w trzeciej kwarcie, którą AS Monaco wygrało aż 29:15, wychodząc przy okazji na ośmiopunktowe prowadzenie. Gospodarze w ostatnich dziesięciu minutach powiększyli swoją przewagę do dwunastu oczek.

Dobre zawody rozegrał Aaron Cel. Reprezentant Polski uzyskał osiem punktów, trafiając wszystkie cztery rzuty za dwa punkty.

AS Monaco z bilansem 11:4 zajmuje drugie miejsce w tabeli ligi francuskiej.