Włochy: Świetny mecz Czyża!

Drugie double-double w sezonie skompletował Aleksander Czyż. Reprezentant Polski zdobył 16 punktów i miał 11 zbiórek a jego zespół pewnie pokonał Betaland Capo d'Orlando 103:75.

Aleksander Czyż, gracz Giorgio Tesi Group Pistoia, w zaledwie 17 minut zdołał skompletować double-double. Nasz rodak trafił sześć z ośmiu prób z gry, w tym jedną trójkę, notując tym samym 75-proc. skuteczność. Zgromadził 16 punktów (trzeci najlepszy wynik w sezonie) i 11 zbiórek (drugi najlepszy wynik w sezonie). Miał również dwa przechwyty i asystę.

Pierwsze double-double Czyż skompletował w 11. kolejce, kiedy to miał 17 punktów i 13 zbiórek.

Reprezentant Polski w obecnym sezonie rozegrał 14. meczów, ze średnimi na poziomie 11,5 punktu i 6 zbiórki. Zespół skrzydłowego pewnie pokonał przed własną publicznością Betaland Capo d'Orlando 103:75 i z bilansem 10-5 zajmuje 3. lokatę.

Mniej powodów do radości miał Jakub Wojciechowski, bowiem jego zespół Acqua Vitasnella Cantu poniósł dziewiątą porażkę w rozgrywkach, przegrywając na wyjeździe z Openjobmetis Varese 66:79. Polak spędził na parkiecie 19 minut, w czasie których zgromadził sześć punktów (3/6 z gry) i zbiórkę.

Ekipa Wojciechowskiego z bilansem 6-9 zajmuje 10. miejsce. Nasz rodak wystąpił we wszystkich spotkaniach, notując przeciętnie 6 punktów i 3,3 zbiórki.

Dodajmy, że były reprezentant Polski David Logan w 25 minut zgromadził dziewięć punktów, miał trzy zbiórki i dwie asysty. Jego drużyna Banco di Sardegna Sassari poległa na wyjeździe z EA7 Emporio Armani Mediolan 50:87.

{"id":"","title":""}

Czy Aleksander Czyż powinien spróbować sił w lepszej lidze?