Turcja: Kapitalny mecz Lampego!

Maciej Lampe zanotował kolejny znakomity występ na parkietach ligi tureckiej. Reprezentant Polski poprowadził Besiktas Stambuł do zwycięstwa w spotkaniu z Banvitem BC, w którym występuje A.J. Slaughter.

Karol Wasiek

Maciej Lampe w niedzielnym spotkaniu na parkiecie przebywał ponad 35 minut. W tym czasie polski podkoszowy zdobył aż 26 oczek (11/18 za dwa, 1/1 za trzy, 1/2 za jeden). Do swojego dorobku dołożył także siedem zbiórek i cztery asysty!

Pod względem zdobytych punktów to był drugi najlepszy występ Lampego w rozgrywkach. W starciu z Istanbul BB uzyskał 27 oczek.

Ten sezon znakomicie układa się dla byłego gracza FC Barcelony. Gracz ze średnią 15,8 oczek na mecz zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących.

Jego drużyna, Besiktas Stambuł, pokonała na własnym parkiecie Banvit BC 96:87. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie w ostatniej kwarcie, którą wygrali różnicą aż 14 punktów.

A.J. Slaughter, reprezentacyjny rozgrywający, zdobył 10 oczek (2/2 za dwa, 2/5 za trzy, 0/2 za jeden).