NCAA: Dobry mecz Tomasza Gielo

W czwartek w nocy na parkietach ligi uniwersyteckiej w USA zaprezentował się jeden Polak. Jego drużyna po zaciętym spotkaniu odniosła zwycięstwo.

Stanisław Grabowski

Ole Miss Rebels przy obecności 9 tysięcy kibiców pokonał u siebie Alabama Crimson Tide 74:66. Do przerwy gospodarze tego starcia przegrywali już 32:40, jednak fenomenalna druga połowa zapewniła im cenną, jedenastą wygraną w bieżących rozgrywkach.

Tomasz Gielo spędził na parkiecie aż 36 minut i w tym czasie zanotował 12 punktów (2/3 za 1, 2/7 za 2, 2/5 za 3), 4 asysty, zbiórkę, przechwyt i blok. Po 21 oczek rzucili ponadto jego koledzy Stefan Moody i Sebastian Saiz (ten drugi dodał też 16 zbiórek).

Sacred Heart Pioneers u siebie przegrali z uczelnią Fairleigh Dickinson Knights 68:80. Niestety na parkiecie znów nie pojawił się nasz center Filip Nowicki. Jego zespół legitymuje się bilansem 2-12.

W środę na parkietach NCAA dziesiątą porażkę poniosła drużyna Dominika Olejniczaka Drake Bulldogs, przegrywając na własnym parkiecie z Indiana State Sycamores 69:79. Polak zapisał na swoim koncie 2 punkty (1/1 za 2) i zbiórkę grając 5 minut.