EuroCup: 3. miejsce Stelmetu BC w grupie

W środę koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra na własnym parkiecie przegrali z Umaną Reyer Venezia 83:92. W konsekwencji zespół mistrza Polski spadł w tabeli grupy L o dwie pozycje.

Karol Wasiek

Jeszcze tydzień temu koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra byli liderem grupy L w rozgrywkach Pucharu Europy. W bardzo dobrym stylu pokonali na wyjeździe MHP Riesen Ludwigsburg. Wydawało się, że podopieczni Saso Filipovskiego pójdą za ciosem i ograją także włoski zespół - Umanę Reyer Venezia. Tym bardziej, że zielonogórzanie, zdaniem bukmacherów, byli faworytem środowego spotkania.

Początek był udany w wykonaniu Stelmetu BC. Zielonogórzanie po pierwszej połowie prowadzili 46:39 i byli na najlepszej drodze po czwarte zwycięstwo w 2016 roku.

Fatalna trzecia kwarta pokrzyżowała jednak plany mistrzom Polski. Goście wygrali tę część meczu aż 31:15 i praktycznie już po 30 minutach zapewnili sobie wygraną. W ostatniej odsłonie podopieczni Carlo Recalcatiego kontrolowali wydarzenia na parkiecie, zwyciężając ostatecznie 92:83.

Dzięki tej wygranej Umana Reyer Venezia wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Stelmet BC spadł na trzecią pozycję. Liderem jest Zenit Sankt Petersburg, który wygrał dwa spotkania w grupie. W środę pokonał na własnym parkiecie MHP Riesen Ludwigsburg.