Rekordowa kwarta w meczu na szczycie

To był prawdziwy nokaut w Artego Arenie. Bydgoskie koszykarki w meczu na szczycie kobiecej Tauron Basket Ligi rozgromiły MKS Polkowice aż 80:44 i wyprzedziły swoje rywalki w tabeli.

Adrian Dudkiewicz

W sobotę wszystko przemawiało za tym, że zobaczymy wyrównany i zacięty pojedynek. Wszak zawodniczki MKS Polkowice do tej pory wygrały aż jedenaście spotkań z rzędu, a bydgoszczanki znajdowały się w tabeli tuż za ich plecami. Tym razem jednak przyjezdne natrafiły na bardzo agresywnie grające przeciwniczki, które nie pozwoliły im na wiele. - Jestem zadowolony z tego, co zespół pokazał w obronie i ataku. To był perfekcyjny występ, a chcemy grać tak atrakcyjnie, żeby nawet przy wysokim rezultacie kibice nie nudzili się na meczu - cieszył się trener Tomasz Herkt.

W pierwszej kwarcie polkowiczanki nie potrafiły znaleźć sposobu na strefę postawioną przez Artego pod swoim koszem. Podopieczne Wadima Czeczuro w tej kwarcie oraz przez trzy minuty drugiej odsłony nie potrafiły zdobyć nawet punktu, co przesądziło o ich porażce w hitowym starciu. Później ich gra wyglądała nieco lepiej, ale było już w zasadzie po zawodach, gdyż Artego prowadziło różnicą 35 punktów. Pierwszy celny rzut polkowiczanki oddały, kiedy przegrywały 32:0 i to jeszcze z rzutów wolnych uczyniła Nicole C Michael.

Szkoleniowiec MKS Polkowice nie potrafił znaleźć odpowiedzi, dlaczego jego zespół przegrał tak wysoko. - Przedtem wygraliśmy jedenaście spotkań z rzędu. Zdawałem sobie sprawę, że taka passa może się kiedyś skończyć, ale nie sądziłem, że nastąpi to w taki sposób. Będzie trzeba po powrocie do domu porozmawiać o tym na spokojnie z zawodniczkami, dlaczego tak się stało i znaleźć przyczynę tego problemu - podkreślił Czeczuro.

Bydgoszczanki dzięki tej wygranej przegoniły swoje rywalki w tabeli Tauron Basket Ligi i mają też lepszy bilans bezpośrednich starć, bo w Polkowicach przegrały różnicą pięciu punktów. - Miałem dwa założenia przed tym spotkaniem. Pierwsze to zapewnienie sobie lepszego bilansu z tym przeciwnikiem, a drugi to dobry atak i defensywa. Wszystko udało nam się zrealizować, z czego pozostaje tylko się cieszyć i kontynuować dobrą pracę - dodał Herkt.

Wcześniej bydgoszczanki podobny rekord miały w starciu z Polfą Pabianice, kiedy po pierwszej kwarcie prowadziły aż 42:2. Wtedy jednak występowały jeszcze na starej hali na Glinkach.

Artego Bydgoszcz - MKS Polkowice 80:44 (24:0, 19:12, 21:20, 16:12)