FIBA Europe Cup: Rosa juz bez szans na awans

Rosa Radom żegna się z rozgrywkami FIBA Europe Cup. W drugiej fazie podopieczni Wojciecha Kamińskiego przegrali już cztery spotkania i stracili szansę na awans do kolejnej rundy.

Karol Wasiek

W środę Rosa Radom grała w Turcji z Royal Hali Gaziantep o przedłużenie swoich szans na awans do kolejnej fazy. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego przez trzy kwarty nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Znakomita gra Michała Sokołowskiego (22 oczka w całym meczu) pozwoliła radomianom zbudować dziesięciopunktową przewagę po 30 minutach.

Wydawało się, że Rosa odniesie pierwsze zwycięstwo w drugiej fazie. W ostatniej kwarcie do głosu doszli jednak gospodarze, którzy stopniowo zaczęli odrabiać straty. Swoje zrobili Earl Calloway, Jure Balazić i Anthony King.

W 36. minucie meczu zespół Royal Hali Gaziantep wyszedł na prowadzenie, które nie oddał już do końca spotkania. Ostatecznie gospodarze wygrali 79:70.

Dla radomian była to czwarta porażka w drugiej fazie rozgrywek, co jednocześnie zamyka szansę na awans do kolejnej fazy.