Derby Mazowsza dla SKK. Genialny Schenk nie pomógł Rosie

Koszykarze z Siedlec odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo nad UTH Rosą Radom (83:76). Przyjezdnym nie pomógł nawet znakomity występ Jakuba Schenka.

Jakub Artych

Środowy pojedynek podopieczni trenera Teohara Mollova rozpoczęli z wysokiego C. Już po kilku minutach siedlczanie prowadzili 11:0, a chwilę później 16:3. W tym czasie gospodarze nie trafili również kilku łatwych rzutów, które w końcowym rozrachunku mogły się zemścić.

Kwestią czasu było, kiedy zawodnicy Karola Gutkowskiego zaczną grać swoją koszykówkę. W szeregach Rosy motorem napędowym był Jakub Schenk, który rozegrał jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Zdolny rozgrywający z łatwością mijał defensywę SKK, która z minuty na minutę popełniała coraz więcej błędów.
Pojedynek w Siedlcach zdecydowanie się wyrównał. Do przerwy na tablicy świetlnej był remis po 35 i wszystko wskazywało na to, iż w druga połowa dostarczy kibicom wielu emocji. Siłą zespołu Teohara Mollova byli podkoszowi. Zarówno Rafał Rajewicz jak i Marcin Kowalewski spisywali się bez zarzutu. Swoje trzy grosze dołożył również Rafał Sobiło czy Filip Struski, którzy zanotowali dwucyfrową zdobycz punktową.
Jakub Schenk napsuł dużo krwi SKK Jakub Schenk napsuł dużo krwi SKK
W zespole z Radomia świetnie prezentował się wspomniany Schenk, który zdobył 31 punktów, trafiają 12/13 rzutów z gry. Rozgrywającego dzielnie wspierał Filip Zegzuła, który zakończył pojedynek z 17 punktami. Poniżej oczekiwań zagrał z kolei Robert Cetnar czy Michał Sadło.

Koszykarze z Siedlec w tym miesiącu odnieśli już czwarte zwycięstwo, czyli tyle... ile w pierwszej rundzie rozgrywek. Ekipa z Mazowsza jeśli utrzyma taką formę, to z powodzeniem może myśleć o czołowej ósemce. Tym bardziej, iż SKK po raz kolejny zagrał bez Michała Musijowskiego oraz Aarona Weresa, którzy powoli wracają do zdrowia.

SKK Siedlce - ACK UTH Rosa Radom 83:76 (23:14, 12:21, 25:23, 23:18)

SKK: Kowalewski 19, Sobiło 18, Rajewicz 17, Struski 10, Sulima 9, Osiński 6, Brenk 2, Nędzi 2, Bojko 0, Bal 0.

ACK UTH Rosa: Schenk 31, Zegzuła 17, Sadło 6, Gos 5, Kapturski 5, Sobuta 4, Bojanowski 4, Cetnar 2, Stanios 2, Stopierzyński 0.