Polscy koszykarze za granicą

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Cajasol Sewilla z Michałem Ignerskim wciąż zajmuje ostatnie miejsce w hiszpańskiej ACB. Andaluzyjski zespół wygrał jednak dwa ostatnie spotkania i zmniejszył dystans do pozostałych drużyn. Nasz rodak zdobył w niedzielę 8 punktów, 4 zbiórki i 2 przechwyty. Najlepiej spośród polskich koszykarzy występujących poza granicami kraju spisał się Kordian Korytek. Doświadczony środkowy zapisał na swoim koncie 15 punktów i 9 zbiórek, choć jego NH Ostrawa poniosła porażkę.

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - z powodu kontuzji nie zagrał w przegranym meczu z Uniksem Kazań. Chimki z bilansem 11-3 plasują się na 2. miejscu a Lampe w 10 meczach tego sezonu zdobywał średnio 14,1 punktu i 5,7 zbiórki.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - wtorek: 35 minut, 13 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty w przegranym spotkaniu z Uralem Great Perm w ramach rozgrywek Top16 Pucharu Eurochallenge. Sobota: 29 minut, 12 punktów, 6 zbiórek, 2 przechwyty i blok w wygranym spotkaniu z CSK Samara. Drużyna naszego rodaka z bilansem 6-7 zajmuje 6. miejsce.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - wtorek: 20 minut, 7 punktów i 3 zbiórki w przegranym meczu z AEL Limassol w ramach rozgrywek Top16 Pucharu Eurochallenge. Niedziela: 25 minut, 8 punktów, 4 zbiórki i 2 przechwyty w wygranym meczu z Bruesą GBC. W 20. spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 10,4 punktu i 3,9zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 4-16 zajmuje ostatnie 17. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - w ten weekend 2. liga hiszpańska nie grała. Drużyna Polaka z bilansem 9-9 zajmuje 7. miejsce.

WŁOCHY

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, 2 liga) - 14 minut, 5 punktów i 3 zbiórki w wygranym meczu z Edimes Pavia. W 18. spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 6,7 punktu, 5 zbiórek i 1,6 przechwytu. Drużyna Polaka z bilansem 9-9 zajmuje 7. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - 7 minut, 4 punkty, 2 zbiórki, asysta i przechwyt w wygranym spotkaniu z Geofin Novy Jicin. Ekipa Polaka z bilansem 22-1 lideruje w rozgrywkach.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) - 25 minut, 15 punktów, 9 zbiórek i asysta w przegranym pojedynku z BC Kolin. Drużyna z Ostrawy z bilansem 8-14 zajmuje 8. miejsce.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - 15 minut, 3 punkty i 2 faule.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - drużyna Polaka nie grała w ten weekend. Prostejov z bilansem 11-11 zajmuje 5. miejsce.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mikołajów) - 15 minut, 2 punkty, 3 zbiórki i asysta w wygranym spotkaniu z BC Donieck. W 17. meczach obecnego sezonu Hlebowicki zdobywa średnio 10,1 punktu i 5 zbiórek. Jego drużyna z bilansem 6-12 zajmuje 5. lokatę.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - 24 minuty,10 punktów, 4 zbiórki, przechwyt i asysta w przegranym spotkaniu z Soproni Sordogok. W 16. spotkaniach dotychczasowego sezonu Białek zdobywa przeciętnie 14,4 punktu, 8 zbiórek, 1,9 asysty i 1,4 przechwytu. Zespół Polaka legitymuje się bilansem 8-8 i zajmuje 9. miejsce.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (TCG Marcator Skofja Loka) - nie pojawił się na parkiecie w wygranym spotkaniu z Epic Misel. W 8. spotkaniach tego sezonu nasz rodak zdobywa przeciętnie 2,6 punktu i 0,9 zbiórki a jego drużyna z bilansem 6-11 zajmuje 8. lokatę.