Krośnieńska maszyna nie zwalnia tempa. Kolejne zwycięstwo lidera

W ostatnim spotkaniu 22 kolejki lider z Krosna pokonał Śląsk Wrocław. Miasto Szkła pewnie zmierza ku wygraniu rundy zasadniczej.

Miasto Szkła Krosno jest w rundzie zasadniczej najlepszą drużyną I ligi. Podopieczni trenera Michała Barana na przestrzeni całego sezonu doznali tylko jednej porażki. Na zakończenie 22 kolejki rywalem lidera był Śląsk Wrocław, który teoretycznie nie powinien przysporzyć żadnych problemów gospodarzom. W praktycznie wszystko wyglądało trochę inaczej.

Koszykarze z Wrocławia w pierwszej połowie byli równorzędnym rywalem dla gospodarzy. Dobrze prezentował się 17-letni Jakub Musiał, który bez kompleksów rozpoczął niedzielny pojedynek. Z biegiem czasu było jednak coraz gorzej. Animuszu zawodnikom trenera Tomasza Jankowskiego starczyło tylko na dwie kwarty, po których przyjezdni przegrywali tylko sześcioma punktami.

Podopieczni Michała Barana nie zwalniają tempa

Po przerwie zawodnicy z Krosna włączyli piąty bieg. Mimo iż podopieczni Michała Barana minimalnie przegrywali walkę pod tablicami, to o wiele lepiej od rywali dzielili się piłką. Zawodnicy Miasta Szkła bardzo często również stawali na linii rzutów osobistych, gdyż goście z Wrocławia popełniali mnóstwo przewinień.

Co ciekawe, w końcówce czwartej kwarty zawodnicy Śląska wykorzystali lekkie rozluźnienie w szeregach gospodarzy. Przewaga Miasta Szkła stopniała zaledwie do siedmiu punktów. Koszykarze z Krosna szybko jednak opanowali sytuację.

W zespole z Podkarpacia na pochwałę zasługuje kilku zawodników. Najskuteczniejsi okazali się: Szymon Rduch oraz Dariusz Wyka, którzy zdobyli po 16 punktów. Środkowemu lidera zabrakło tylko jednej zbiórki, aby zakończyć pojedynek z double-double. Dobry mecz zagrał również rozgrywający Dawid Bręk oraz skrzydłowy Wojciech Pisarczyk. W zespole z Wrocławia z kolei najskuteczniejszy był wspomniany na początku Jakub Musiał, autor 13 oczek.

Miasto Szkła Krosno - Exact Systems Śląsk Wrocław 81:68 (19:16, 23:19, 23:15, 16:18)

Miasto Szkła: Rduch 16, Wyka 16, Oczkowicz 12, Bręk 10, Pisarczyk 10 (11 zb), Małgorzaciak 8, Baran 5, Pełka 4.

Exact Systems Śląsk: Musiał 13, Wilczek 11, Hajnsz 9, Mróz 8, Krakowczyk 7, Stawiak 7, Jakubiak 5, M. Kulon 3, Sanny 3, Wnętrzak 2.