Trwa kryzys drużyny Waczyńskiego. 14 punktów Polaka

Adam Waczyński zdobył 14 punktów w sobotnim spotkaniu hiszpańskiej ligi ACB. Drużyna Polaka przegrała już szósty mecz z rzędu, ulegając u siebie Laboral Kutxa Baskonia 69:86.

Jacek Konsek

Adam Waczyński spędził na parkiecie 25 minut, w czasie których wywalczył 14 oczek. To już trzeci mecz z rzędu, w którym "Waca" zdobywa mniej punktów od swojej średniej, która obecnie wynosi 16,6 pkt. Reprezentant Polski w sobotni wieczór nie zachwycił skutecznością - trafił trzy z dziewięciu prób z gry. Zdecydowanie lepiej szło mu na linii rzutów wolnych - 6/6. Do swojego dorobku dopisał również dwie zbiórki i asystę.

Drużyna Waczyńskiego Río Natura Monbús Obradoiro nie miała wiele do powiedzenia w starciu z dużo wyżej notowanym rywalem. Choć do przerwy wynik oscylował wokół remisu, to w drugiej połowie goście z Baskonii wyraźnie odskoczyli i pewnie triumfowali różnicą 17 punktów.

Najlepszym strzelcem wygranych okazał się Adam Hanga, zdobywca 15 punktów. Oczko mniej dołożyli Kim Tillie oraz Dairis Bertans, który trafił cztery trójki. W zespole Waczyńskiego skuteczniejszy od Polaka był jedynie Amerykanin Alec Brown - 15 pkt.

Rio po 20. kolejkach legitymuje się bilansem 6-14, plasując się na 16. miejscu. Gorsze od ekipy z Galicji są tylko dwa zespoły.

Río Natura Monbús Obradoiro - Laboral Kutxa 69:86 (13:21, 24:18, 17:27, 15:20)

Czy zespół Adama Waczyńskiego utrzyma się w ACB?