NCAA: Kolejna wygrana zespołu Tomasza Gielo

W sobotę na parkietach uniwersyteckich kolejny ciekawy pojedynek rozegrał zespół z Polakiem w składzie wygrywając swój mecz.

Stanisław Grabowski
Ole Miss Rebels dzięki dobrej drugiej połowie pokonało u siebie Arkansas Razorbacks 76:60. Do przerwy bowiem gospodarze przegrywali 35:37. Początek meczu należał do gości, którzy to prowadzili już 19:8. Słabe zawody rozgrywał lider Ole Miss Stefan Moody. Po pierwszej połowie notował on (0/8 z gry, 1/2 za 1). Grę ciągnął wtedy Tomasz Gielo (12 "oczek", 2/4 za 3). Po przerwie lepiej zagrała już cała drużyna Rebels i ostatecznie pewnie pokonała rywali. Polski skrzydłowy powiększył swój dorobek o trzy punkty (w sumie 15), ale dodał do niego 5 zbiórek i przechwyty. Rozgrywający Moody zakończył pojedynek z 17 "oczkami" na swoim koncie, choć głównie trafiał z linii rzutów wolnych (9/10). Dołożył on też 7 asyst, 5 zbiórek, ale i 7 strat. Po 11 punktów rzucili Sebastian Saiz i Anthony Perez. Rebels na chwilę obecną notują w lidze NCAA bilans 16-9.

Oprócz Giela na parkietach uniwersyteckich w sobotę pokazał się Filip Nowicki. Jego Sacred Heart Pioneers rozgromiło we własnej hali Cent Conn Blue Devils 87:52. Nasz środkowy zdobył 2 punkty (1/1 za 2) w tym starciu oraz zanotował asystę.

Pomimo porażki Drake Bulldogs (6-20) z Illonois Salukis (20-7) 60:75 Dominik Olejniczak może zaliczyć swój występ do udanych. Polak zapisał na swoim koncie w tym pojedynku 10 "oczek" (5/5 za 2) oraz dodał do tego asystę.

Źródło: TVP S.A.