Genialne pięć minut Śmigielskiego! Trefl wyszarpał wygraną z rąk Farmaceutów!

15:0 - taką serią punktową Trefl Sopot zakończył pojedynek z Polpharmą Starogard Gdański! Genialny finisz zaliczył Piotr Śmigielski i sopocianie mogli cieszyć się z wygranej pomimo faktu, że na pięć minut przed końcem przegrywali różnicą 9 oczek!

Krzysztof Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański

Spotkanie drużyn z dolnych rejonów tabeli TBL dostarczył niesamowitych emocji, a ku radości fanów w Sopocie, to zawodnicy Trefla po znakomitych ostatnich minutach mogli cieszyć się z wygranej.

Pierwsza połowa nie stała na wysokim poziomie, o czym może świadczyć chociażby wynik 28:28. Dobrze grał Tyreek Duren, a po stronie przyjezdnych najlepiej wyglądał Michael Hicks i to w zasadzie było na tyle.

Po przerwie problemy Polpharmy zaczęły się potęgować, bo do słabej gry doszły czwarte przewinienia Hicka i Damiena Kinlocha. Dodatkowo miniserial punktowy zaliczył Josip Bilinovac i to gospodarze mieli cztery oczka przewagi przed decydującą częścią meczu.

Ostatnia ćwiartka rozpoczęła się znakomicie dla podopiecznych Mindaugasa Budzinauskasa. Po dwie trójki trafili Hicks i Marcin Flieger, a Polpharma na niecałe pięć minut przed końcową syreną prowadziła 60:51. Wydawało się, że Trefl nie ma argumentów na powrót do gry, ale w tym momencie na bohatera meczu wykreował się Piotr Śmigielski.

Obwodowy Trefla w krótkim czasie doprowadził do remisu, ale na tym nie skończył. Śmigielski zdobył 12 punktów z rzędu, a w ostatnich sekundach trójkę dołożył jeszcze Paweł Krefft i sopocianie po tych niesamowitych minutach wygrali mecz 66:60!

Dzięki znakomitej serii Śmigielski okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu! Double-double w swoich statystykach zapisał Ater Majok. 15 oczek wywalczył Duren, Amerykanin w kluczowych momentach mocno zawodził.

Po stronie przyjezdnych kolejny bardzo dobry występ zaliczył Hicks, który ostatecznie dotrwał z czterema przewinieniami do samego końca. Amerykanin z polskim paszportem uzyskał 24 punkty, 6 zbiórek i 4 asysty.

Niestety w kluczowych momentach meczu to właśnie Hicksa zawiodła skuteczność, a Polpharma ostatnie minuty przegrała 0:15. Trzeba jednak dodać, że lider Farmaceutów - oprócz Fliegera - nie miał prawie żadnego wsparcia punktowego wśród swoich kolegów z drużyny.

Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański 66:60 (8:17, 20:11, 17:13, 21:19)

Trefl: Śmigielski 19, Duren 15, Majok 12 (11 zb), Bilinovac 6, Krefft 6, Stefaniak 3, Stefański 2, Dzierżak 2, Dutkiewicz 1, Kolenda 0, Motylewski 0.

Polpharma: Hicks 24, Flieger 15, Dee 5, Kinloch 4, Paliukenas 4, Mirković 4, Diduszko 4, Grujić 0, Szymański 0.