Memphis Grizzlies tracą kolejnego podkoszowego

Sytuacja kadrowa Memphis Grizzlies z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Wcześniej do końca sezonu wypadł im Marc Gasol, teraz natomiast do odpoczynku zmuszony jest Brandan Wright.

Michał Żurawski

Podkoszowy nabawił się urazu kolana w trzeciej kwarcie spotkania z Phoenix Suns, zakończonego przegraną jego ekipy 108:111. To nie pierwsza jego kontuzja tego typu, ponieważ w grudniu przechodził operację tego samego kolana. Tym razem doszło dokładnie do skręcenia więzadła pobocznego piszczelowego w prawym kolanie.

Generalny menedżer Grizzlies Chris Wallace stwierdził, że jest to kolejny ogromny cios dla ich organizacji. Na razie nie wiadomo, ile potrwa przerwa Brandana Wrighta, ale prawdopodobnie uda mu się pojawić na parkiecie, jeszcze w tym sezonie.

28-latek w bieżących rozgrywkach notuje średnio 6,9 punktów oraz 3,6 zbiórki. Ekipa z Memphis zajmuje 5. miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 34 zwycięstw i 24 porażek. Kolejne spotkanie Niedźwiadki rozegrają w nocy z poniedziałku na wtorek, a ich rywalem będą Denver Nuggets.