Ignerski i Hodge gorsi od lidera. Polak z 5 punktami

Zespół EA7 Emporio Armani Mediolan pokonał na własnym parkiecie drużynę Acqua Vitasnella Cantu z Michał Ignerskim i Walterem Hodge w składzie. Polak uzyskał pięć punktów.

Karol Wasiek
EA7 Emporio Armani Mediolan, lider ligi włoskiej, pokonał Acqua Vitasnella Cantu 72:65. Gospodarze musieli jednak sporo napracować się na kolejne zwycięstwo w LegaBasket.

O losach meczu zadecydowała trzecia kwarta, którą ekipa z Mediolanu wygrała aż 25:9. Później goście rzucili się do odrabiania strat, ale udało im się zredukować przewagę gospodarzy do siedmiu oczek.

W drużynie Jasmina Repesy najlepiej spisali się Alessandro Gentile (19), Esteban Batista (16) i Jamel McLean (10).

Pięć punktów w zespole Acqua Vitasnella Cantu uzyskał z kolei Michał Ignerski, który na parkiecie spędził 22 minuty. W składzie drużyny był także Jakub Wojciechowski, ale na boisku się nie pojawił.

Zespół Cantu z bilansem 10:14 zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli.