TBLK play-off: Ogromne emocje pod Wawelem! Ślęza ograła Pszczółkę!

Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego Tauron Basket Ligi Kobiet mocnym akcentem rozpoczęła fazę play-off. Najwięcej emocji w pierwszych ćwierćfinałowych pojedynkach było natomiast w Krakowie, gdzie Wisła Can-Pack do końca drżała o sukces z Energą.

Bydgoszczanki od pierwszych minut rozpoczęły "strzelanie" w starciu z beniaminkiem z Sosnowca. Szybko dwie trójki trafiła Elżbieta Międzik i gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 10:0. W drugiej kwarcie Artego zanotowało serię 16:0, którą praktycznie rozstrzygnęły losy meczu.

Przyjezdne miały olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów, a to wszystko spowodowało, że faworytki wygrały aż 80:44.

19 oczek dla triumfatorek wywalczyła wspomniana już Międzik, która ustrzeliła m.in. aż pięć trójek. Dla porównania sosnowiczanki spudłowały 13 z 14 prób zza linii 6,75.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miała również ekipa MKS Polkowice. Podopieczne Wadima Czeczuro w drugiej kwarcie pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 5 punktów i w tym fragmencie meczu zbudowały bezpieczną przewagę. Polkowiczanki dobiły swoje rywalki w ostatnich minutach wygrywając ostatecznie 64:47.

Gdyniankom z pewnością zabrakło dobrej gry Ashley Shields. Amerykańska snajperka chybiła we wszystkich pięciu próbach rzutów z gry. Szwankowała również skuteczność z dystansu, bowiem wykorzystały tylko 3 z 20 prób.

Po stronie MKS-u najskuteczniejsza okazała się była zawodniczka ekipy z Trójmiasta Angelika Stankiewicz, autorka 15 oczek.

Pewnie swój mecz wygrała Ślęza Wrocław, której rywalizacja z Pszczółką AZS UMCS Lublin zapowiadała się najciekawiej spośród wszystkich ćwierćfinałowych par. Wrocławianki rozegrały bardzo dobry mecz, kapitalnie grała Sharnee Zoll i w pewnych momentach meczu przewaga wrocławianek wynosiła nawet 16 oczek.

Ślęza wygrała 72:61, a wspomniana już Zoll na swoim koncie zapisała 17 punktów, 9 asyst, 7 przechwytów i 5 asyst będąc bez wątpienia główną autorką takiego sukcesu.

Po stronie Pszczółki zabrakło dobrej gry Leah Metcalf. Rozgrywająca zespołu z Lublina zapisała w swoich statystykach zaledwie 6 punktów (3/10 z gry) i 1 asystę.

Najwięcej emocji w pierwszych ćwierćfinałowych meczach było w Krakowie, gdzie Wisła Can-Pack wygrała 62:58 z toruńską Energą. Mistrzynie Polski w 35 minucie prowadziły nawet 54:43, jednak na 50 sekund przed końcem był remis. Katarzynki w kluczowych akcjach nie potrafiły jednak zdobyć punktów, a wygraną mistrzyniom Polski z linii rzutów wolnych zapewniła Yvonne Turner.

Amerykańska liderka Białej Gwiazdy nie zapisze tego meczu do udanych, bowiem już w pierwszej kwarcie miała na swoim koncie trzy przewinienia i nie pograła sobie w środę za dużo. Mimo to na swoim koncie zdążyła zapisać 13 oczek. Do gry w krakowskim zespole wróciła po kontuzji Laura Nicholls (2 punkty i 12 zbiórek).

Po stronie Katarzynek szalała Matee Ajavon, autorka 23 punktów.

Drugie mecze tej serii odbędą się w najbliższy weekend, a rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.