Asseco wygrało EYBL! Jankowski MVP

Wielki sukces młodych koszykarzy Asseco Gdynia. Podopieczni Sebastjana Krasovca wygrali finałowy turniej EYBL. W środę gdynianie pokonali Chimki Moskwa 84:77. MVP został uznany Bartosz Jankowski.

Karol Wasiek

Rozgrywki spod znaku EYBL są nazywane "młodzieżową Euroligą". Spotykają się tam bowiem najlepsze drużyny w danej kategorii wiekowej. W historii polskie zespoły odnosiły już sukcesy w finałowych turniejach. W sezonie 2003/2014 ekipa Prokomu Trefla Sopot zajęła drugie miejsce do lat 16. Dziesięć lat później triumf w kategorii do lat 14 odniosła Pomerania 2000 Gdańsk.

Teraz do tych sukcesów nawiązali koszykarze Asseco Gdynia (do lat 20). Podopieczni Sebastjana Krasovca w wielkim finale pokonali we własnej hali Chimki Moskwa 84:77, mimo że już w czwartej kwarcie Rosjanie prowadzili różnicą 10 punktów.

Gdynianie nie poddali się i rzucili się do odrabiania strat. Świetnie w tym fragmencie gry prezentowali się Karol Kamiński i Bartosz Jankowski, którzy niemal w pojedynkę odrobili straty. W ostatnich sekundach więcej cierpliwości i opanowania zachowali gdynianie.

To olbrzymi sukces gdyńskiego klubu, który chce coraz odważniej stawiać na młodych zawodników. W przyszłym sezonie kolejni mają zasilić szeregi pierwszego zespołu.

MVP finałowego turnieju został uznany Bartosz Jankowski, który w środę zdobył 24 punkty. Zawodnik sześciokrotnie celnie przymierzył z dystansu.

W piątce turnieju znaleźli się za to Mariusz Konopatzki i Łukasz Frąckiewicz.